Czystość w firmie: jak dbać o różne rodzaje podłogi?

Masz podłogę? Oczywiście, że tak!

Możliwe, że masz co najmniej dwa – a może więcej – różne rodzaje podłóg w swoim zakładzie pracy. Wyglądają świetnie – ale każdy rodzaj podłogi ma inny zestaw wymagań dotyczących utrzymania czystości. Możesz chodzić od pokoju do pokoju i zadawać sobie pytanie „Jaki jest najlepszy sposób czyszczenia podłóg z litego drewna?” Lub „Czego potrzebuję do czyszczenia podłóg laminowanych?” Najlepsza pielęgnacja podłóg wynika ze znajomości najskuteczniejszego sposobu czyszczenia tego rodzaju podłóg, które posiadasz.

Rodzaje podłóg

Rodzaj podłogi określają zasady, których należy przestrzegać podczas czyszczenia. Każdy rodzaj podłogi ma inne potrzeby pielęgnacyjne. Najpierw spójrz na swoje podłogi i określ, jaki jest materiał – czy są to winyl czy płytki? Ceramika czy drewno? Następnie możesz wybrać metodę czyszczenia, która odpowiada Twoim potrzebom.

Najlepszy sposób na czyszczenie wykładzin

Wykładziny należy regularnie odkurzać. W środowisku biurowym, w którym ruch nie jest duży, może to oznaczać dwa razy w tygodniu. W bardziej obciążonych branżach, w których obserwuje się więcej ludzi – takich jak hotele i szpitale – dywany należy codziennie odkurzać. Regularne odkurzanie usuwa kurz i cząsteczki, które mogą uszkodzić włókna w dywanie. Ten rodzaj podłogi wymaga również regularnego mycia. Ręczne szorowanie wodą i lekkim detergentem może działać w przypadku małych plam, ale do pełnego czyszczenia konieczny jest specjalny środek do czyszczenia dywanów.

Najlepszy sposób na czyszczenie litego drewna

Użycie zbyt dużej ilości wody lub płynu do czyszczenia podłóg drewnianych może spowodować trwałe uszkodzenie. Drewno jest porowate i będzie wchłaniać ciecz, jeśli zastosuje się jej zbyt dużo. Regularne zamiatanie jest jednym z najlepszych sposobów czyszczenia podłóg z litego drewna. Do czyszczenia plam lub wycieków użyj lekkiego środka czyszczącego przeznaczonego do podłóg z twardego drewna. Dostępne są rozwiązania do głębokiego czyszczenia, które będą się różnić w zależności od:

  • rodzaju drewna
  • wykończenia

Najlepszy sposób na czyszczenie winylu i laminatu

Podobnie jak w przypadku podłóg z litego drewna, ważne jest ograniczenie ilości wody i płynnych środków czyszczących na podłogach winylowych i laminowanych. Nadmiar wody – nawet trochę – może dostać się do łączeń podłogi winylowej i zacząć poluzowywać klej, co spowoduje oderwanie się podłogi.

Laminaty rozszerzają się, jeśli pochłaniają zbyt dużo wody, zaleca się natychmiastowe usunięcie wycieków z tego rodzaju podłóg. Regularne zamiatanie i lekkie mycie to najlepszy sposób na utrzymanie tego rodzaju podłogi w dobrym stanie.

Maszyny do czyszczenia podłóg

Wiele obiektów komercyjnych wymaga maszyn do czyszczenia podłóg, aby oczyścić całą powierzchnię podłogi. Istnieje wiele opcji dostępnych dla Twoich potrzeb, dlatego na pewno znajdzie się maszyna do mycia podłóg idealna dla każdego biura. Trzeba jedynie rozeznać się w propozycjach, jakie są dostępne na rynku i na tej kanwie podjąć właściwą decyzję.

Zamac.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *