Darmowa pożyczka – czy to naprawdę możliwe?

pexels-photo-259165

Instytucje pozabankowe coraz częściej kuszą swoich klientów ofertami darmowych pożyczek. Co właściwe kryje się pod terminem tego typu zobowiązania? Czy faktycznie jest to pożyczka „darmowa”, bez ukrytych kosztów? Sprawdzamy!

Udzielanie darmowych pożyczek jest coraz częściej spotykaną praktyką instytucji pozabankowych. Tego rodzaju promocje skierowane są przede wszystkim w kierunku nowych klientów, którzy jeszcze nie mieli okazji skorzystać z pożyczki krótkoterminowej bez prowizji i opłat. Aby upewnić się, czy darmowa pożyczka faktycznie jest dla nas korzystna, warto przyjrzeć się firmom, które mają je w swoich ofertach.

Czy darmowa pożyczka jest faktycznie „darmowa”?

Już na sam dźwięk słowa „darmowa” pojawia się w głowie milion pytań i wątpliwości, bo czy instytucje pozabankowe mają w tym jakąś korzyść, że udzielają pożyczek bez zysków? Może to jedno wielkie oszustwo i w rzeczywistości po podpisaniu umowy dopiero przekonamy się, ile tak naprawdę mamy do oddania? Nic bardziej mylnego. Darmowa pożyczka faktycznie jest wolna od ukrytych kosztów i opłat, więc nie trzeba się martwić wysokością odsetek, prowizją etc. Przykładowo, pożyczając 5000 zł, zobowiązujemy się do oddania właśnie tej kwoty, nie 7000 zł, czy 10000 zł. Oddajemy dokładnie taką sumę, jaką pożyczkodawca przelał nam na konto lub wręczył do ręki, ani grosza mniej, ani więcej. Dlatego warto odrzucić wszelkiego typu wątpliwości, ponieważ darmowe pożyczki jest prawdziwa i nie trzeba się martwić ukrytymi intencjami pożyczkodawcy.

Co zyskują pożyczkodawcy?

W tym miejscu warto również wspomnieć, dlaczego instytucje pozabankowe oferują swoim klientom darmowe pożyczki. Przede wszystkim to dla nich świetna okazja do pozyskania nowych klientów, którzy mogą w przyszłości do nich wrócić. Z darmowej pożyczki można skorzystać tylko raz, ale istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że zadowolony klient ponownie zdecyduje się na usługi danej firmy. Może i nie otrzyma już darmowej pożyczki, ale ma przyjemne doświadczenia z firmą i zdecyduje się na pożyczkę nawet z opłatami, bo wie, że jest pod opieką profesjonalnej i godnej zaufania instytucji. Może i instytucje pozabankowe nie zarobią na udzieleniu darmowej pożyczki, ale na następnych już tak i to całkiem sporo. To bardzo przemyślane działania, które niosą dla nich długofalowe korzyści.

Podsumowując, darmowa pożyczka jest jak najbardziej prawdziwą ofertą. Jeśli ktoś nadal podaje w wątpliwość jej autentyczność, powinien jak najszybciej zgłosić się do instytucji, która ją udziela. Tam uzyska bardziej szczegółowe informacje, a może nawet zdecyduje się na jej wzięcie. Na pewno darmową pożyczkę można uznać za ciekawą propozycję, która może okazać się ratunkiem w kryzysowej sytuacji. Nigdy nie wiadomo, kiedy będziemy potrzebować gotówki, więc warto wiedzieć, że istnieją instytucje pozabankowe, które są w stanie udzielić nam potrzebnego wsparcia. Cała procedura ubiegania się o pożyczkę jest banalnie prosta i ogranicza się do wypełnienia prostego wniosku. Później pozostaje czekać na gotówkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *