Dlaczego warto studiować i pracować w Krakowie?

Studia i praca to dwa nierozłączne tematy, o których musimy zacząć myśleć w dość młodym wieku. Jeżeli zastanawiamy się nad wyborem uczelni, zdecydowanie warto sprawdzić, co w tym temacie ma do zaoferowania Kraków. Dlaczego to ciekawa alternatywa dla przyszłych studentów?

1. Studiowanie w Krakowie – dlaczego się opłaca?

2. Studia w Krakowie – dla kogo to dobry wybór?

3. Praca po studiach w Krakowie – jak ją znaleźć?

4. Na co zwrócić uwagę decydując się na studia w Krakowie?

Studiowanie w Krakowie – dlaczego się opłaca?

Wybór kierunku i miejsca studiów to jedna z pierwszych poważnych decyzji, jakie podejmujemy w dorosłym życiu. Bardzo ważna, ponieważ od niej zależy, jak zostaniemy ukształtowani na przyszłość i czy będziemy w stanie podjąć pracę w dziedzinie, która nas interesuje. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że wielu przyszłych studentów zwraca uwagę na to, jaką renomą cieszy się wybrany uniwersytet, a także jakie miejsca zajmuje w różnorodnych rankingach dla uczelni. W przypadku Krakowa możemy trafić na wiele różnych, bardzo dobrych szkół, które w dodatku oferują różnorodne kierunki – od sztuk pięknych, przez medycynę, po zagadnienia i dziedziny techniczne. Jeżeli więc rozważamy wybór najlepszego miejsca na studia, zdecydowanie warto sprawdzić, co stolica Małopolski może nam zaoferować.

Studia w Krakowie – dla kogo to dobry wybór?

Ze względu na dużą różnorodność kierunków Kraków jest ciekawym wyborem niezależnie od naszych upodobań i zainteresowań. Znajdziemy tu niemal wszystko, czego tylko przyszły student może chcieć. Dodatkowo jest to miasto, które bardzo dużo inwestycji przeznacza właśnie dla osób uczących się, w związku z czym nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem akademika i innych niezbędnych obiektów. Co więcej, w mieście jest bardzo duża baza nie tylko akademików uczelnianych, ale również prywatnych, co daje nam większe pole do wyboru i sprawia, że łatwiej jest znaleźć lokum odpowiadające naszym realnym potrzebom. Tak więc jeżeli planujemy studiować w innym mieście, niż dotychczas mieszkaliśmy, południe Polski to zdecydowanie jeden z ciekawszych kierunków.

Praca po studiach w Krakowie – jak ją znaleźć?

Jeżeli wybierzemy się na renomowaną uczelnię, praktycznie zawsze będziemy mieć wsparcie z jej strony pod kątem znalezienia praktyk i pierwszej pracy w zawodzie, do którego się przygotowujemy. Jest to szczególnie ułatwione dla studentów z kierunków inżynierskich i technicznych, ponieważ w regionie funkcjonuje wiele firm zajmujących się wspomnianymi dziedzinami, dzięki czemu mamy w czym wybierać jako osoby chcące rozpocząć karierę. Dodatkowo również warto brać udział w imprezach branżowych, eventach czy targach pracy, których również nie brakuje w ciągu roku na terenie Krakowa i okolicznych miejscowości.

Na co zwrócić uwagę decydując się na studia w Krakowie?

Jeżeli chcemy studiować poza miejscem zamieszkania, musimy nie tylko dostać się na sam kierunek, ale także znaleźć miejsce do życia. Mamy do wyboru wiele opcji: możemy wynająć mieszkanie lub pokój od prywatnego właściciela, skorzystać z akademika uczelnianego lub zdecydować się na ten prywatny. Dobry prywatny akademik w Krakowie dostarczy nam wszelkich niezbędnych wygód i dodatkowo będzie zlokalizowany blisko naszej uczelni, a przy okazji zapłacimy za niego mniej, niż za wynajem mieszkania na standardowym rynku. Dodatkowo będziemy też mieszkać w otoczeniu ludzi w podobnym wieku i o podobnych celach, co ułatwi nam nawiązanie nowych znajomości i zaaklimatyzowanie się w nowym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *