Czas lepiej zrozumieć, co stoi za różnymi odmianami ginu i wódki!

Gin i wódka to prawdopodobnie dwa najpopularniejsze alkohole na świecie. W każdym sklepie monopolowym, do którego się udasz, z pewnością znajdziesz półki wypełnione różnymi odmianami ginu i wódki. Przykładem są też sklepy online, jak www.swiatbarmana.pl.

Gin znany jest ze swoich sosnowych i ziołowych aromatów, a wódka słynie z bezwonnego i pozbawionego smaku profilu. Oba są bardzo różnymi napojami, ale łączy je wiele podobieństw.

Po pierwsze, oba warianty alkoholu są stosunkowo silne. Popijając którykolwiek z tych napojów, spodziewaj się poważnego szumu w głowie, ponieważ oba alkohole zwykle oscylują wokół poziomu 40%. Mogą być wyższe lub niższe od tej wartości, ale zazwyczaj zawierają mniej więcej tyle samo alkoholu.

Te dwa napoje stanowią nawet substytuty siebie w koktajlach, takich jak martini lub gin z tonikiem. Bez odpowiedniej wiedzy łatwo pomylić te dwa smaki ze sobą. Niektórzy uważają gin za wódkę smakową. Jest to drastyczne uproszczenie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o różnicach między ginem a wódką, kontynuuj czytanie poniżej.

Co to jest gin?

Głównym składnikiem odróżniającym gin od wódki jest jałowiec. Większość smaku ginu pochodzi właśnie z tej jagody. W rzeczywistości często klasyfikuje się gin jako wódkę o głównym charakterystycznym smaku pochodzącym z jagód jałowca. Historia ginu jest dość niejasna, ale pierwsze wzmianki o tym trunku pochodzą z połowy XVII wieku. Najwyraźniej napój ten wyewoluował z holenderskiego, słodowego napoju leczniczego znanego jako „Genever”. Napój ten również został sporządzony z jagód jałowca i stał się inspiracją dla ginu. Gin zawsze był popularny w Holandii. Do dziś jest to jeden z najczęściej spożywanych napojów w kraju.

Co to jest wódka?

Wódka jest najczęściej spożywanym alkoholem w Polsce. Historia tego alkoholu sięga początków XIV wieku. Jego korzeni można doszukiwać się w Europie Wschodniej. „Wódka” pochodzi od zmodyfikowanej wersji słowiańskiego terminu „voda”, co oznacza wodę. Większość ludzi nie wie, że wódka składa się głównie z etanolu i wody. Tak, wódka może zawierać wiele składników, ale to ona stanowi bazę każdego kieliszka wódki.

Wódkę można przygotować niemal ze wszystkiego, łącznie z kukurydzą, żytem, pszenicą, ziemniakami czy burakami. Jest wytwarzany przez destylację dowolnej skrobi lub ziaren cukru. Dzięki różnorodności składników wódki łatwiej jest zidentyfikować napój pod kątem tego, czym nie jest, niż czym jest. A co z wódką smakową? Cóż, smak lub aromat wódki dodaje się po procesie destylacji. W najsurowszej postaci wódka jest całkowicie pozbawiona smaku i zapachu.

Wódka versus gin

Te dwa alkohole cieszyły się uznaniem pokoleń ludzi i niezliczonych kultur. Bez wątpienia gin i wódka zawsze będą zajmować szczególne miejsce w sercach fanów alkoholi. Bez względu na to, który wybierzesz, jesteś w dobrych rękach. Obydwa napoje mają za sobą wielowiekową historię. Oba napoje mają naprawdę mocne uderzenie.

Aby zapoznać się z szerokim wyborem ginów i wódek dostarczanych prosto pod Twoje drzwi, odwiedź wyżej wspomniany Świat Barmana. W ich ofercie znajdują się różnorodne alkohole, których warto spróbować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *