Dlaczego warto powierzyć prowadzenie księgowości firmie zewnętrznej?

Business woman sitting alone on bench with bag and using laptop computer near office building

Odpowiednie prowadzenie ksiąg rachunkowy jest można powiedzieć podstawa i filarem każdej firmy. Nie sposób, aby zajmowała się nimi osoba, która prowadzi dana firmę. Niemożliwe jest to najczęściej z takiego względu, że prowadząc przedsiębiorstwo nie ma się zazwyczaj czasu już na inne rzeczy. Niekiedy w grę wchodzi również brak wiedzy i kompetencji z zakresu księgowości. A jak wiadomo z takimi sprawami żartów nie ma, dlatego warto powierzyć je firmie zewnętrznej.

Profesjonalna księgowość

Wielu właścicieli firm (zarówno tych mniejszych, jak i dużych) decyduje się skorzystać z pomocy biur rachunkowych, takich jak np. TAX-IN. Takie biura nie tylko zajmą się profesjonalnym prowadzeniem Twoich rachunków, płacenia podatków, rozliczania umów, ale ponadto mogą reprezentować Cię w różnych urzędach: Urząd Skarbowy, ZUS.

Usługi kadrowo–płacowe i doradztwo finansowe

Biura rachunkowe oferują również usługi kadrowo–płacowe, a nawet doradztwo. Dzięki czemu jesteś w stanie wciąż monitować rentowność Twojej firmy. A co najważniejsze w razie kryzysu odpowiednio szybko zareagować. Specjaliści podpowiedzą Ci, bowiem, jak można zapobiec kryzysowi, a jak się pojawi, w jaki sposób sobie z nim poradzić. Czy też, w jaki sposób można zwiększyć rentowność Twojego przedsiębiorstwa oraz wybrać optymalne rozwiązania podatkowe dla Twojego modelu biznesowego.

Dlaczego warto korzystać z usług biur rachunkowych?

Po pierwsze, dlatego, że jest to o wiele tańsze rozwiązanie niż zatrudnianie osób na stanowiskach, które zajmowałyby się tylko prowadzeniem księgowości. Decydując się na usługi biura rachunkowego masz pewność, że Twoje pieniądze są w dobrych rękach specjalistów, ludzi, którzy mają w tym doświadczenie i na bieżąco zdobywają aktualną wiedzę. Kolejny powód jest taki, że biuro odpowiada w pełni za ewentualną wyrządzoną szkodę. Biura mają opłacone polisy OC, dzięki czemu w przypadku popełnienia błędu, dostaniemy odszkodowanie. Co najważniejsze – biuro oferuje komplet usług w jednym miejscu. Nie musimy, zatem osobno zajmować się kadrami, osobno płacami, a jeszcze odrębnie księgowością. Firmy takie oferują kompleksowe usługi w jednym miejscu, a dla nas to oszczędność przede wszystkim czasu, którego i tak brakuje, kiedy jesteś przedsiębiorcą.

2 komentarze

  1. Daniel pisze:

    Ja prowadząc swoją małą firmę też wolę korzystać z księgowości firmy zewnętrznej bo ja jestem od biznesu a nie od wszystkiego. W mojej ocenie warto szukać informacji o podatkach i rozliczeniach w urzędzie skarbowym

  2. zlewozmywaki pisze:

    Prowadząc swoją księgowość zawsze mamy większą omylność a firma zewnętrzna daje nam większą pewność dobrze wykonanej usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *