Dlaczego warto zainwestować w Bitcoiny?

Jeszcze jakiś czas temu wiele osób zadawało sobie pytanie, czym w ogóle jest Bitcoin i czy korzystanie z niego jest legalne. Ponad 10 lat po stworzeniu tej kryptowaluty, miliony ludzi na całym świecie przekonało się, że może ona stanowić niezwykle cenną alternatywę dla bardziej tradycyjnych aktywów. I choć losy Bitcoina przez ostatnią dekadę były burzliwe, to nie ulega wątpliwości, że obecnie posiadanie go może w ostatecznym rozrachunku okazać się bardzo opłacalne.

Bitcoin nie jest zwykłą walutą – to co różni go od złotówki, dolara lub funta, to przede wszystkim fakt, że jest aktywem całkowicie zdecentralizowanym. Inaczej mówiąc, nie ma nad nim żadnej instytucji, która miałaby bezpośredni wpływ na jego wartość. Dla dużej liczby traderów to oznaka inwestycyjnej niezależności i dużo pewniejszej drogi do osiągnięcia upragnionego bogactwa. Wszystko, czego potrzeba, by zaopatrzyć się w BTC, to podłączenie do sieci, smartfon (lub inne urządzenie mobilne), nieco oszczędności i miejsce, gdzie możliwy jest zakup Bitcoina. Tu z pomocą przychodzą np. giełdy oraz specjalne kantory. Można też skorzystać z usług platform inwestycyjnych, które nie tylko dają możliwość inwestycji, ale oferują szereg innych przydatnych opcji, m.in. sprawdzenie, jaki jest obecny kurs Bitcoin. Tego typu funkcjeznajdują się np. na platformie Plus500. Zanim jednak podejmiemy decyzję o zakupie tej (lub innej) kryptowaluty, warto sprawdzić, dlaczego warto w nią zainwestować.

To będzie dobry rok dla Bitcoina

Spore grono ekspertów uważa, że rok 2020 będzie bardzo dobry dla tych, którzy już są w posiadaniu Bitcoinów. Wiele wskazuje na to, że wartość kryptowaluty wzrośnie przez tzw. Bitcoin Halving, czyli zmniejszenie jego „produkcji” (lub jak mówi się potocznie „wydobycia” czy nawet „kopania”). Trzeba bowiem wiedzieć, że liczba Bitcoinów jest ograniczona. Szacuje się, że po około 20 latach od pojawienia się tej kryptowaluty, proces jej tworzenia zostanie zakończony. Raz na jakiś czas następuje ograniczenie wydobycia, co z dużym prawdopodobieństwem wpłynie na zwiększenie popytu. To z kolei sprawi, że wartość Bitocoina wzrośnie, choć trzeba pamiętać, że nie jest to potwierdzona i pewna informacja. Halving przewidziany jest na 21 maja 2020 roku. Jeśli słowa ekspertów się sprawdzą, wielu posiadaczy BTC znacząco się wzbogaci. Jeśli więc inwestować te aktywa, to właśnie teraz!

 

Bitcoin na fali

O tym, że rok 2020 będzie dobry dla Bitcoina może również świadczyć fakt, że obecnie jego notowania są na fali wznoszącej. Jego cena wzrosła od listopada ur. nawet o 20%! Istotnym pytaniem jest teraz, czy trend ten się utrzyma, czy np. w którymś momencie nie dojdzie do krachu, a inwestycja okaże się niewypałem. Taka sytuacja może mieć miejsce, dlatego przed podjęciem decyzji o inwestycji, należy zapoznać się z ryzykiem utraty części lub całości kapitału. Póki co jednak, niewiele wskazuje na to, że Bitcoin ma w najbliższym czasie zanotować spadek wartości.

Alternatywa dla złota

Mówi się, że złoto jest najpewniejszym aktywem do inwestycji, które szczególnie zaczyna zyskiwać na wartości, gdy sytuacja geopolityczna na świecie staje się mniej stabilna. Ostatnie wydarzenia, jak chociażby konflikt USA i Iranu, a także Brexit, mogą pośrednio wpłynąć na to, że cena złota zacznie rosnąć (choć wcale nie musi tak być). Alternatywną opcją inwestycji, której schemat działania przypomina ten, jaki ma miejsce w przypadku złota, jest właśnie zakup Bitcoinów. Tu także mamy do czynienia ze skończoną liczbą aktywu, a konkretnie kryptowaluty. Gdy z różnych przyczyn zacznie być ona pożądana, jej właściciele będą mogli liczyć na znaczące zyski.

Waluta przyszłości?

Trudno jednoznacznie przewidzieć, jaki będzie najbliższy los Bitcoina. Choć wiele wskazuje, że jego cena będzie cały czas rosnąć, to może okazać się, że w pewnym momencie zacznie tracić na wartości. Nie ulega jednak wątpliwości, że wiele firm i instytucji zaczyna dostrzegać, jak ważną rolę zaczyna odgrywać ta kryptowaluta. W USA Bitcoinem można zapłacić już nawet za stolik w restauracji i pokój hotelowy. Nim się obejrzymy, a BTC stanie się w pełni akceptowalnym środkiem płatniczym w wielu sklepach i lokalach użytkowych. Może być to kwestia nawet najbliższych kilku lat. Wówczas posiadanie Bitcoinów będzie nie tyle opłacalne, co po prostu wygodne.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *