Egzotyczne rośliny doniczkowe – jak wygląda aktualne zainteresowanie i co z tym zrobić?

Rośliny doniczkowe tropikalne zyskują na popularności od jakiegoś czasu i wygląda na to, że ich popularność nadal będzie rosła w 2021 roku. Sprzedaż tropikalnych roślin doniczkowych niewątpliwie przyczyniła się do wzrostu branży ogrodniczej – widać w tym też wzrost uczestnictwa milenialsów. Młodsi konsumenci ogrodów i roślin doniczkowych są nimi coraz bardziej zainteresowani.

Tropikalne rośliny doniczkowe w 2021 – jak zmienia się rynek?

Nie ma wyraźnego spowolnienia, jeśli chodzi o sprzedawanie roślin doniczkowych przez sprzedawców spoza branży ekologicznej. Niejeden sprzedawca mebli decyduje się sprzedawać rośliny doniczkowe online, dzięki uprzejmości dystrybutorów, którzy się w tym specjalizują. Ich wybór będzie ograniczony do mniej więcej tej samej garstki roślin tropikalnych, które oferuje większość innych nowych sklepów internetowych z roślinami, ale warto to zauważyć.

Oto rzeczywistość: niezależne centra ogrodnicze po prostu nie chcą prowadzić sprzedaży online. Albo po prostu nie potrafią wymyślić, jak oferować  rośliny egzotyczne sklep, nawet jeśli chcą. Wielu są tak daleko w tyle, że nie wiadomo czy w tym momencie nadrobią zaległości. Ta niechęć do przejścia na technologię cyfrową oznacza, że tym samym oddały znaczną część udziału w rynku wszystkim nowym internetowym sprzedawcom roślin doniczkowych kategorii egzotycznej.

Jak więc jako hodowca możesz wykorzystać wzrost cen roślin doniczkowych i zwiększyć wolumen, jeśli Twoi klienci tropikalnych roślin po prostu nie zamawiają u Ciebie wystarczająco dużo? Podobnie jak wielu innych hurtowników, możesz rozważać przejście na sprzedaż bezpośrednią do konsumentów, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Możesz też rozważyć zawarcie umowy ze sprzedawcą detalicznym – tak jak wyżej – aby ponieść ciężar marketingowy skierowany do konsumenta. Tak czy inaczej, wciąż jest dużo miejsca na zwiększenie sprzedaży produktów tropikalnych.

Skoncentruj się na tym, czego szukają

Najpierw zwróćmy uwagę na to, co już przyciąga uwagę naszych klientów. Koncentruje się na kolorze i formie liści, w szczególności na różowym kolorze liści, różnorodności i unikalnych kształtach liści. Obejmuje to cienie i kształty, które liść nada w przestrzeni o różnym oświetleniu. Naprawdę. Cienie w liściach cieszą się dużym zainteresowaniem klientów kupujących okazy nawet bardzo egzotyczne. Zasadniczo to, w jaki sposób roślina doda i uzupełni estetykę domu, jest najwyższym priorytetem dla wielu młodszych entuzjastów roślin doniczkowych. Rośliny to żywe rzeźby zdobiące dom.

Inni klienci zwykle stawiają na pierwszym miejscu łatwość pielęgnacji – lubią rośliny doniczkowe o niewielkich wymaganiach w utrzymaniu, jednak zwykle młodsi klienci preferują zbieranie niezwykłych lub rzadkich gatunków lub odmian. Są gotowi zapłacić za to wysokie ceny. Nie oznacza to jednak, że ostatecznie są przede wszystkim za okazami, które są szczególnie trudne do utrzymania w pomieszczeniach. Sukulenty odnotowały duży wzrost popularności w ciągu ostatnich kilku lat. Gdy hodowca roślin zda sobie sprawę, że potrzebuje oświetlenia do uprawy, może wrócić do gry i odkrywać nowe okazy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *