Gmina planuje budowę drogi przy Twojej nieruchomości? Sprawdź czy należy Ci się odszkodowanie

Posiadanie własnej nieruchomości to spokój, pewność oraz zabezpieczenie finansowe. Właściciele nieruchomości często jednak nie zdają sobie sprawy z tego, że wartość ich domów czy działek może z dnia na dzień mocno się obniżyć. Warto wtedy wiedzieć, jakie są możliwości prawne rozwiązania tego problemu. Bardzo często można liczyć na odszkodowanie związane z obniżeniem wartości nieruchomości.

Właściciel nieruchomości dba o swoją własność najlepiej jak potrafi, nie ma jednak wpływu na to, co będzie znajdowało się w pobliżu jego zabudowań. Zdarza się, że domy położone z dala od zabudowań gdzieś na skraju miasta czy wsi, po pewnym czasie znajdują się pośrodku wielu innych inwestycji, co automatycznie obniża ich wartość. Podobnie jest w przypadku, gdy obok nieruchomości w niedalekim sąsiedztwie planowana jest budowa drogi. Wtedy automatycznie pojawia się duży hałas, spaliny i wiele innych uciążliwości. A że mało kto chciałby mieszkać tuż przy drodze, mogą pojawić się problemy ze sprzedażą tak położonej nieruchomości.

Budowa drogi to problemy dla właścicieli

Budowa drogi gminnej czy innej inwestycji jest oczywiście formą rozwoju regionu, usprawnieniem komunikacyjnym i otwiera wiele możliwości inwestycyjnych dla wielu gminnych podmiotów. Właściciele nieruchomości położonych tuż przy tej nowej inwestycji są jednak zwykle innego zdania. Dla nich nowa droga to spora uciążliwość, na którą nie byli przygotowani. Dotyczy to w szczególności tych właścicieli, którzy nieruchomość posiadają od wielu lat, a plan zagospodarowania terenu powstał dużo później. Mieszkańcy nie mają zwykle większego wpływu na gminne decyzje, są stawiani przed faktem dokonamy. Obniża się nie tylko wartość ich nieruchomości, ale również jakość życia. Warto wtedy szukać rozwiązań, które zrekompensują te niedogodności, przede wszystkim pod względem finansowym. Wielu właścicieli domów czy gruntów przy budowanych drogach nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że mają prawo ubiegać się o odszkodowanie. Jest to rekompensata za utraconą wartość ich nieruchomości.

Wybieraj specjalistów od odszkodowań

Aby otrzymać odszkodowanie za spadek wartości domu, trzeba przede wszystkim bardzo dobrze zapoznać się z tematem tego rodzaju odszkodowań, a także z orzecznictwem sądów w tych sprawach. A wygląda ono bardzo obiecująco – osoby, które ubiegają się o odszkodowania bardzo często mają je przyznawane w czasie spraw sądowych. Warto więc dochodzić swoich praw i żądać odszkodowania za stracony majątek. W tym celu dobrze jest wybrać się do profesjonalnej kancelarii prawnej, która specjalizuje się w sprawach odszkodowań. Dobry prawnik, który zna świetnie prawo w tym zakresie i przeprowadził już wiele podobnych postępowań sądowych, z pewnością poradzi sobie nawet z trudnymi przypadkami. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość – sprawy o odszkodowania niestety nie przebiegają błyskawicznie. Czasem ciągną się miesiącami lub nawet latami. Zdecydowanie jest jednak na co czekać – wysokość przyznawanych odszkodowań jest naprawdę obiecująca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *