Ekspert ds. nieruchomości – w czym może Ci pomóc?

Rynek domów, mieszkań, działek i innych inwestycji nie ma przed nim żadnych tajemnic! O kim mowa? O ekspercie ds. nieruchomości! W tym artykule przeczytasz, co obejmuje jego praca i dlaczego warto mu zaufać, podczas podejmowania tak ważnej i ekscytującej decyzji, jaką jest zakup nowego domu lub mieszkania.

Jakie zadania wykonuje specjalista ds. nieruchomości?

Jeżeli poszukiwałeś kiedyś lokum idealnego, to wiesz, że jest to ogromne wyzwanie. W trakcie poszukiwań ma się do czynienia z różnego rodzaju propozycjami: sprzedaży lub wynajmu, nieruchomości z rynku pierwotnego lub wtórnego, oferowanych przez właścicieli prywatnie lub przez pośredników. Jak pośród gąszczu tych propozycji odnaleźć taką, która spełni wszystkie nasze potrzeby i oczekiwania, jednocześnie mieszcząc się w naszym budżecie? Odpowiedzi na te pytania zna doświadczony ekspert ds. nieruchomości, który zna rynek jak nikt inny. Z jego pomocy skorzystać mogą zarówno deweloperzy, jak i prywatne osoby, które obawiają się działania na własną rękę.

Ekspert ds. nieruchomości działa na wielu płaszczyznach. Potrafi przeprowadzić analizę rynku i doradzić klientowi w zakresie wyboru nieruchomości. Na podstawie swojej wiedzy, doświadczenia i danych potrafi także przewidzieć korzyści wynikające z zainwestowania w konkretną nieruchomość lub… ich brak.

Niektóre z zadań, które specjalista wykonuje to:

  • pozyskiwanie nieruchomości
  • prowadzenie negocjacji w zakresie kupna, najmu lub dzierżawy nieruchomości
  • administrowanie nieruchomości
  • przygotowywanie dokumentacji

Dlaczego warto powierzyć swoją sprawę ekspertowi?

Jak widzisz, praca specjalisty ds. nieruchomości wymaga dużej wiedzy, aby mógł profesjonalnie obsłużyć klienta od momentu poszukiwania lokum, aż do podpisania umowy i przekazania mieszkania lub domu. Współpraca z ekspertem ds. nieruchomości to niesamowite wsparcie, bez którego niektóre osoby po prostu nie byłby w stanie podjąć dobrej decyzji. Samodzielne poszukiwanie nieruchomości jest przede wszystkim bardzo praco i czasochłonne. Poza tym, będąc laikami, nie wiemy, na jakie elementy oferty czy samego lokum zwrócić szczególną uwagę. Dlatego tak dużym odciążeniem jest pomoc doradcy ds. nieruchomości, który znając nasze kryteria i wymagania, przeprowadzi selekcję dostępnych ofert. W ten sposób już na samym początku oszczędzamy mnóstwo czasu, energii, a także nie zniechęcamy się, do czego mogłyby doprowadzić kolejne rozczarowania.

Jednak współpraca z doradcą to nie tylko oszczędność czasu, to także bezpieczeństwo zakupu nieruchomości. Ekspert dokładnie zweryfikuje lokalizację obiektu, przeanalizuje umowę kupna-sprzedaży lub najmu, a także wpisy do księgi wieczystej. Zweryfikuje inwestycję pod kątem bezpieczeństwa transakcji, tak aby np. po podpisaniu umowy nie okazało się, że działka lub budynek jest zastawiony pod hipotekę. A niestety takie sytuacje czasem się zdarzają, gdy sprzedający nie jest uczciwy, a kupujący nie ma zielonego pojęcia, że nieruchomość należy odpowiednio sprawdzić, aby uniknąć ryzykownej transakcji.

Pamiętać należy, że zakup nieruchomości to nie to samo, co pójście do sklepu po chleb – decyzja musi być przemyślana, podjęta na podstawie zgromadzonych informacji oraz wiedzy merytorycznej i doświadczenia współpracującego z nami doradcy.

Anna Strzelczyk – ekspertka ds. nieruchomości, której pasją jest praca z ludźmi

Wiesz już, dlaczego warto połączyć siły ze specjalistą podczas zakupu nieruchomości. Teraz pora poszukać osoby, która odpowiednio będzie reprezentować Twoje interesy na każdym etapie zakupu. Ekspertką, która zdobyła zaufanie wielu klientów, jest np. Anna Strzelczyk – licencjonowany pośrednik w obrocie nieruchomościami i współzałożycielka aplikacji IKUKU (aplikacji ofert nieruchomości). To też właścicielka biura „D.S. Plus Nieruchomości”. Ma ponad 14-letnie doświadczenie w branży i podaje rękę każdemu, kto potrzebuje wsparcia specjalisty ds. nieruchomości. Załatwia formalności, nawiguje, pomaga podejmować decyzje – a wszystkie jej działania napędza pasja, empatia i radość, jaką daje praca z ludźmi.

Wiesz już, co robi specjalista ds. nieruchomości i jakich cech powinieneś szukać u osoby, której zawierzysz swoją sprawę. Powodzenia!

Jak usprawnić telesprzedaż

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *