Na czym polega endermologia? Opis zabiegu, wskazania, efekty

Cellulit, mało jędrna skóra czy starzenie się skóry – to główne wskazania do przeprowadzenia endermologii. Co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Dzięki specjalnym zabiegom na ciało można nadać mu estetyczny wygląd i pozbyć się kompleksów. Wśród bardzo często prowadzonych procedur tego typu znajduje się endermologia określana też jako masaż podciśnieniowy. Osobom zamierzającym skorzystać z zabiegu jak endermologia Kraków daje do niego dostęp w wielu gabinetach kosmetycznych, Spa i medycyny estetycznej.

Czym jest endermologia?

Zabieg jak endermologia polega na dogłębnym masażu podciśnieniowym tkanek, aby dzięki temu wspomóc usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej, obrzęków oraz aktywować produkcję kolagenu i elastyny.

Do przeprowadzenia zabiegów używane są urządzenia, które wyposażone są w głowice wytwarzające podciśnienie i masujące skórę obracającymi się rolkami. Podczas procedury są one przesuwane po skórze. Klient ubrany jest wtedy w specjalny kombinezon, który poprawia ruch głowicy.

Gdy planowana jest endermologia Kraków dysponuje gabinetami, gdzie procedura ta może być wykonana z użyciem najnowocześniejszych urządzeń.

Endermologia – wskazania do zabiegu

Najczęściej zabieg endermologii prowadzony jest na ciele, lecz również może być on wykonany na twarzy z użyciem mniejszej głowicy.

Wśród najważniejszych wskazań do zabiegu znajdują się:

  • Cellulit, czyli skórka pomarańczowa,
  • Wiotkość skóry,
  • Brak jędrności skóry,
  • Widoczne oznaki starzenia się skóry,
  • Obrzęki.

Jakie efekty daje endermologia?

Po zabiegu skóra jest wygładzona, jędrna, odpowiednio odżywiona i dotleniona, dlatego wygląda atrakcyjniej. Z czasem dochodzi też do zaniku cellulitu, który jest zmorą wielu kobiet.

Aby osiągnąć optymalne rezultaty, zabieg ten powinno się prowadzić w serii. Oznacza to, że konieczne jest zazwyczaj korzystanie z niego 1-2 razy tygodniowo. Następnie częstotliwość zabiegów maleje.

Jednocześnie wraz z zabiegiem zaleca się przejście na zdrowszy tryb życia – odpowiednia dieta i ruch pozwalają na osiągnięcie lepszych efektów i podtrzymanie ich na dłużej.

Profesjonalna endermologia Kraków – oferty i cenniki zabiegu można znaleźć na stronach gabinetów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *