Gadżety reklamowe – przydatne informacje

girl

Gadżety reklamowe lub inaczej promocyjne, mają na celu skłonić potencjalnych klientów do zainteresowania usługami naszej firmy. Jest to najbardziej rozpowszechniony aspekt marketingowy. Jakie są rodzaje gadżetów? Jakie sprawdzą się najlepiej oraz kiedy powinniśmy je wręczać, powiemy sobie w niniejszym artykule.

Jakość.. przede wszystkim jakość

Na samym wstępie warto powiedzieć o czymś bardzo ważnym. Jeśli gadżety zostaną wykonane niestarannie to ich wartość będzie znikoma. W procesie tworzenia, warto sprawować nadzór nad produkcją gadżetów. Bardzo niekorzystnie wypadniemy w oczach potencjalnego klienta jeśli wręczymy mu promocyjny bubel, na którym występuje literówka lub nieodpowiednio dobrane kolory. Dlatego niekoniecznie kierujmy się ceną, a raczej powinniśmy zwrócić uwagę na renomę firmy, której zlecamy produkcję przedmiotów promocyjnych.

Torby z nadrukiem

Pojęcie gadżetów reklamowych jest bardzo szerokie, jednak najpopularniejszym wśród nich są bez wątpienia torby z nadrukiem. Nadruk to oczywiście logo firmy lub inny promocyjny element. Dlaczego torby są najpopularniejsze? Ano dlatego, że służą do transportu innych gadżetów i są widoczne w pierwszej kolejności. W takiej torbie znajdziemy długopisy, kubki, smycze i pendrive reklamowe. Jednak asortyment gadżetów reklamowych jest znacznie szerszy, obecnie nadruki można wykonać praktycznie na wszystkim, poczynając od szachów kończąc na piłkach do gry.

Kiedy wręczać gadżety?

sitodrukNie ulega wątpliwości, że prezent w postaci gadżetów reklamowych pozwoli zbudować z klientem pozytywną relację. Oczywiście nie rozdawajmy gadżetów za często, bo taki gest straci na wartości. Na pewno sprzyjającą okolicznością będą wszystkie imprezy firmowe i jubileusze a także konferencje prasowe. Na konferencji prasowej każdy dziennikarz powinien otrzymać pakiet gadżetów. Czasem jeśli organizujemy akcje promocyjną, to razem z ulotkami możemy rozdawać np. pendrive reklamowe.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Przy samym zamawianiu gadżetów istnieją ważne kwestie, którym poświęcimy kilka zdań. Po pierwsze porównujmy oferty firm wykonujących gadżety, różnice w cenach są duże- nie warto przepłacać. Po drugie pamiętajmy o tym że przy zakupie większej ilości gadżetów powinniśmy otrzymać rabat, zatem spokojnie targujmy się o jak najniższą możliwą cenę usługi. Po trzecie, wybierajmy tylko zaufane firmy, na przykład z polecenia lub posiadające dużo pozytywnych opinii.

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego tekstu tematyka związana z gadżetami reklamowymi została w znaczny sposób rozjaśniona.

Gadżety znajdziecie w ofercie firmy Pioka.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *