Gdzie kupić tanio serwer Supermicro?

Zwykle posiadanie własnego serwera nie należy do najtańszych inwestycji. Jednak z profesjonalną pomocą można z powodzeniem stać się właścicielem funkcjonalnego i markowego sprzętu serwerowego, dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Trzeba tylko (albo aż) wiedzieć jaki asortyment należy nabyć, jakiej marki oraz gdzie. Nawet tak znani producenci jak Supermicro, zapewniają podstawowe produkty znacznie poniżej 3000 złotych. Warto więc zainteresować się również i tą marką rozwiązań serwerowych i sprawdzić, w którym sklepie z serwerami można zamówić produkty Supermicro w atrakcyjnych cenach?

Co wybrać: markowy sprzęt serwerowy czy nie?

Sprzęt serwerowy wysokiej jakości zwykle oznacza dla firmy niemałe wydatki. Czy zatem szukać oszczędności, wybierając tańszy, ale niższej jakości sprzęt? Można, ale takie działania nie zawsze przekładają się dobrze na interes firmy. Mniej znane marki sprzętu serwerowego nie zapewnią bowiem takich samych parametrów dostarczanych produktów, a tym samym mogą nie zagwarantować stabilnego i niezakłóconego awariami lub trudnościami w dostępie do danych funkcjonowania firmy. Niskiej klasy sprzęt serwerowy może więc nie tylko zawieszać się, ale i częściej ulegać awariom. To też może przekładać się niekorzystnie na kwestię wydajności pracy bezpieczeństwa danych.

Dlatego zawsze lepszym rozwiązaniem jest wybór markowych produktów. Nie trzeba jednak ponosić przy tym znacznie większych kosztów. Odpowiedni dobór komponentów oraz ich właściwa konfiguracja pozwoli obniżyć koszt inwestycji i sprawić, że zakupiony sprzęt spełni bieżące potrzeby i  w razie potrzeby, będzie również łatwo rozbudowywalny w przyszłości. Podstawowy sprzęt serwerowy może być zatem początkowo wykorzystywany np. tylko do przechowywania danych i/lub obsługi strony www, a w późniejszym czasie służyć jako serwer do rozbudowanego sklepu internetowego lub do obliczeń na Big Data. Warto więc zainwestować w dobrej jakości sprzęt serwerowy i o odpowiednim przeznaczeniu.

Jednym z nich są serwery Supermicro. Te bezsprzecznie należą do najlepszych produktów na rynku. Niniejsza amerykańska firma nie tylko nadąża, ale również i wyznacza kierunki rozwiązań technologicznych oraz poziomu niezawodności sprzętu, dzięki czemu serwery Supermicro cieszą się stale rosnącym uznaniem zarówno u indywidualnych klientów, jak i w biurach mikro i małych firm oraz serwerowniach międzynarodowych korporacji.

Co wybrać: nowy serwer czy serwer używany?

Renomowane sklepy, które zajmują się nie tylko sprzedażą, ale też skupowaniem używanego lub poleasingowego sprzętu, mogą zaoferować funkcjonujący i dobrej jakości asortyment „z drugiej ręki” i to w bardzo atrakcyjnej cenie. To często dobra alternatywa by profesjonalnie skonfigurowane serwery Supermicro pozyskać w znacznie niższej kwocie. W ten sposób można zaoszczędzić np. na zakupie podzespołów, tj. płyta główna, procesor czy pamięć RAM. W porozumieniu z konsultantem można zdecydować czy zakupić używany serwer, czy tylko poszczególne podzespoły.

Każde z takich działań może pozwolić obniżyć wydatki związane z tworzeniem lub rozbudową własnej serwerowni. Warto również pamiętać, że używane systemy serwerowe powinny być uprzednio dokładnie przetestowane, by odznaczały się funkcjonalnością i bezawaryjnością. Stąd też tego typu transakcje warto przeprowadzać wyłącznie u renomowanych dystrybutorów sprzętu serwerowego.

Nie można jednak pominąć faktu, iż używane serwery nie posiadają gwarancji i jeśli sprzęt ulegnie awarii, konieczne będzie jego naprawienie na własny koszt lub zakup nowych podzespołów. Dlatego, jeśli firmie zależy na ograniczeniu awarii, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zakup nowego, markowego sprzętu.

Supermicro – sprzęt z gwarancją

Dobry sprzęt serwerowy to bez wątpienia taki, który działa bez zarzutu przez wiele lat i tym samym zwalnia jego właściciela z dokonywania nieprzewidzianych inwestycji w nowe podzespoły na wymianę. Dlatego decydując się na zakup serwera, warto brać pod uwagę nie tylko jego wyjściową cenę, ale także daną na niego gwarancję.

O idealnej sytuacji możemy mówić wtedy, kiedy autoryzowany dystrybutor sprzętu serwerowego nie tylko zapewnia kilkuletnią gwarancję producenta, ale również błyskawiczny serwis w razie ewentualnych awarii. Wtedy inwestor nabywa pewność, że praca z wykorzystaniem serwera będzie stabilna, a w razie nieprzewidzianej awarii, szybko wznowiona.

Warto mieć na uwadze, że sprzęt serwerowy niskiej jakości w przypadku awarii może wiązać się z utratą danych, a ich ewentualne odzyskiwanie może być wyceniane przez specjalistów bardzo wysoko. Dlatego warto dobrze przemyśleć zakup i podjąć decyzję, czy aby nie lepszym rozwiązaniem jest zakup nieco droższego, markowego sprzętu, na który producent udzieli odpowiedniej gwarancji. Propozycją, którą również warto rozważyć, jest również sposobność wydłużenia gwarancji na kolejne lata

Tani sklep z serwerami Supermicro

Jednym ze sklepów, które oferują tanie serwery Supermicro jest bizserver.eu. Jego właścicielem jest autoryzowany dystrybutor asortymentu Supermicro firma Bizserver Sp. z o.o.. Z aktualną ofertą sklepu można zapoznać się:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *