Gdzie szukać praktyk lub stażu?

Staż bądź praktyki to znakomita możliwość nauki przyszłego zawodu oraz wdrożenia się w strukturę wybranej firmy. Gdzie jednak szukać ofert tego typu i jak wybrać odpowiednie miejsce odbywania praktyk lub stażu?

Portale ogłoszeniowe

Portale ogłoszeniowe pokroju Pracuj.pl bardzo często zawierają oferty programów stażowych i praktyk. W dużej mierze to, ile ich będzie, zależy od właścicieli firm i osób zajmujących się działem HR w wybranym przedsiębiorstwie. Nie wszyscy pracodawcy bowiem chcą umieszczać tego typu ogłoszenia na portalach, gdyż pozostają oni w komitywie z uczelniami bądź zamieszczają oferty stażu lub praktyk bezpośrednio na swoich stronach internetowych.

Oficjalne strony firmowe

Duża liczba ogłoszeń o programach stażowych i praktykach zawarta jest bezpośrednio na oficjalnych witrynach wybranych firm. W Internecie istnieje problem z takimi ofertami, gdyż wyszukiwarki nie zawsze wyświetlają tego typu strony w wynikach wyszukiwania. Należy wówczas przeprowadzić reasearch bezpośrednio na witrynie interesującej nas firmy. Przeważnie informacje na temat praktyk i staży znajdziemy w zakładach z ofertami pracy bądź w karcie informującej o drodze rozwoju w danym przedsiębiorstwie. Ponadto, można zasięgnąć informacji bezpośrednio w dziale HR.

Biuro praktyk studenckich na uczelniach wyższych

Najlepsze i największe uczelnie wyższe w Polsce mają odpowiedni dział zajmujący się organizowaniem praktyk i staży studenckich oraz wyszukiwaniem ofert tego typu w sieci i zamieszczaniu na swojej oficjalnej stronie internetowej. W przypadku mniejszych uczelni głównym problemem tego typu ogłoszeń jest ich mała liczba oraz niewielkie zaangażowanie pracowników w wykonywane obowiązki. Często skutkuje to utrzymywaniem bazy ofert pełnej przedawnionych ogłoszeń. W przypadku uczelni dużym problemem jest również fakt, iż większość staży i praktyk nie jest płatnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *