Maty grzejne w firmie – prawdy i mity na ich temat

Maty grzejne do ogrzewania podłogowego kojarzą się wielu osobom wyłącznie z wysokimi rachunkami za prąd. Tymczasem w rzeczywistości mają one sporo zalet, które również warto brać od uwagę, gdy rozważamy różne instalacje grzewcze. Maty grzejne świetnie bowiem sprawdzają się zarówno w mieszkaniach i domach, jak i w pomieszczeniach biurowych.

Najpopularniejszym mitem dotyczącym ogrzewania podłogowego jest ten, który mówi, że jest to bardzo drogie rozwiązanie, na które mogą sobie pozwolić jedynie nieliczni inwestorzy. W rzeczywistości jednak ogrzewanie podłogowe jest o wiele tańsze niż tradycyjne systemy grzejne, przy których trzeba kupować kotły oraz inne niezbędne elementy. Ogrzewanie podłogowe wymaga jedynie rozprowadzenia pod podłogą przewodów czy mat grzewczych, które następnie zostaną zakryte wierzchnią warstwą. Poza tym, prace związane z instalacją ogrzewania podłogowego zamykają się na etapie zamontowania puszki w ścianie. Nie jest też prawdą, że układanie elementów ogrzewania jest czasochłonne i skomplikowane. Wszystkie składowe ogrzewania podłogowego można zamontować w jeden dzień.

Komfort dla użytkowników

Ogrzewanie podłogowe cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników. To najpopularniejsza forma ogrzewania płaszczyznowego, wybierana nieporównywalnie częściej niż ogrzewanie sufitowe czy montowane w ścianach. Daje bowiem idealny komfort cieplny. Przy stopach mamy cieplej, natomiast przy głowie chłodniej, niż przy podłodze. Ogrzewanie podłogowe może być głównym źródłem ciepła w tych miejscach, w których nie mieszkamy i nie przebywamy na co dzień. A więc w domku letniskowym jak najbardziej możemy mieć tylko i wyłącznie ogrzewanie podłogowe. W przypadku domów mieszkalnych, zarówno jednorodzinnych, jak i wielorodzinnych, bywa różnie. Ogrzewanie podłogowe z pewnością będzie potrzebowało wsparcia w starych budynkach, w których występują dosyć wysokie straty ciepła z powodu uszkodzonych dachów, ścian, mostków termicznych i innych miejsc, przez które ciepło ucieka. Samo ogrzewanie podłogowe wtedy nie da rady. Warto jednak zastanowić się czy faktycznie chcemy wypuszczać ciepło w powietrze, czy może lepiej byłoby zainwestować w uszczelnienie budynku.

Jakie elementy do ogrzewania podłogowego?

Jeśli chcemy mieć ogrzewanie podłogowe, warto zadbać o to, by było profesjonalnie wykonane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Ważne są również wszystkie elementy układu grzewczego. Bardzo popularne są różnego rodzaju maty grzewcze, które są łatwe w montażu, bezproblemowe w użytkowaniu i zapewniają sprawne funkcjonowanie systemu przez długi czas. Maty grzewcze ELEKTRA to propozycja dla inwestorów, którym zależy na wysokiej jakości, funkcjonalności, a także na konkurencyjnych cenach. Maty grzewcze pochodzące od sprawdzonych producentów to produkty, które mają wysoką trwałość i wytrzymałość, są solidnie wykonane i można wręcz zapomnieć, że w ogóle je mamy. Na pewno będą służyły w niezmienionym stanie nawet wiele lat po ich zamontowaniu pod podłogą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *