Implanty dentystyczne a możliwe skutki uboczne

Z 95% skutecznością, implanty Szczecin dentystyczne są uważane za bezpieczne dla kwalifikujących się pacjentów. Pytanie „czy implanty dentystyczne są bezpieczne?” Jest również rozsądne, ponieważ podobnie jak w przypadku każdego rodzaju zabiegu chirurgicznego, operacja implantu dentystycznego może wiązać się z pewnym ryzykiem skutków ubocznych i powikłań. Takie przypadki są rzadkie, a dzięki dokładnemu badaniu przesiewowemu i przedoperacyjnemu sprawdzeniu kwalifikowalności stomatolog Szczecin może zapewnić zarządzanie ryzykiem.

Historia implantów dentystycznych

Implanty dentystyczne są używane od lat sześćdziesiątych XX wieku, a technologia, która je napędza, z czasem uległa tylko poprawie. W miarę jak są one coraz szerzej stosowane, ich zalety w porównaniu z innymi zamiennikami zębów, takimi jak protezy i mosty, stały się bardziej widoczne.

Jakie są zagrożenia związane z chirurgią implantologiczną?

Większość zagrożeń związanych z zabiegami implantologicznymi wiąże się bardziej z zabiegiem chirurgicznym niż z samym implantem. Implanty dentystyczne są wykonane z tytanu (a w niektórych przypadkach z cyrkonu), który jest materiałem biokompatybilnym. Skutki uboczne i problemy są rzadkie i mogą obejmować:

Uszkodzenie nerwów

Nieprawidłowe umieszczenie implantów dentystycznych może spowodować uszkodzenie nerwów, które powoduje mrowienie, drętwienie lub ból struktur jamy ustnej.

Problemy z zatokami

Obrazowanie cyfrowe jest ważne, aby pomóc dentystom w prawidłowym umieszczeniu implantu. Jeśli zostanie niedokładnie umieszczony w górnej szczęce, może dojść do penetracji jam zatok.

Infekcja

Infekcja leży w dużej mierze w rękach pacjenta, a to na Tobie spoczywa obowiązek przestrzegania skrupulatnej higieny jamy ustnej i unikania infekcji. Urazy naczyń krwionośnych i otaczających zębów są również możliwym ryzykiem związanym z implantacją zębów.

Znaczenie pracy z doświadczonym lekarzem dentystą

Doświadczony lekarz dentysta upewni się, że spełniasz wszystkie kryteria kwalifikacyjne przed rozpoczęciem leczenia implantologicznego. Jest to ważne, ponieważ implanty dentystyczne nie są idealne dla wszystkich pacjentów, a niektórzy pacjenci stwarzają znacznie większe ryzyko niepowodzenia implantu dentystycznego.

Pacjenci, u których mogą wystąpić niepożądane skutki uboczne

Pacjenci, którzy mają w ustach inne rodzaje metalu – na przykład złote lub srebrne plomby, mogą doświadczyć czegoś, co nazywa się toksycznością galwaniczną w przypadku implantów dentystycznych. Jest to reakcja między dwoma rodzajami metalu i może powodować niewygodny ładunek elektryczny. Osoby uczulone na tytan mogą doświadczyć reakcji z implantami tytanowymi. W niektórych przypadkach lepszym rozwiązaniem mogą być implanty cyrkonowe. Pacjenci z chorobami autoimmunologicznymi są również bardziej narażeni na powikłania związane z implantami zębowymi. Musisz omówić swój stan ze swoim dentystą i podjąć decyzję, która będzie dla Ciebie wygodna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *