Innowacje na rynku budowlanym – o domach ze styropianu w kilku słowach

o-styrofoam-houses-facebook

Branża budowlana jest dynamiczna, ze względu na jej ciągłe wykorzystanie- duża ilość zleceń na budowy czy remonty, przez większą część roku oraz zmiana trendów – sprawia, że branża budowlana zmienia się w sposób dynamiczny, wykorzystując nowe formy i sposoby tworzenia, realizując nawet najbardziej wymagające oczekiwania swoich klientów. Na rynek wszedł właśnie nowy sposób budowania, wykorzystujący styropian. Poznajcie nowy sposób na budowanie, czyli domy ze styropianu.

O domach ze styropianu

Do tej pory styropian wykorzystywano jako jeden z elementów elewacji, służący do ocieplenia budynku. Przyglądając się jednak bliżej jego właściwościom odkryto, że jest możliwość, aby to waśnie styropian stał się głównym materiałem wykorzystywanym do całościowej budowy domu.

Ten sposób na budowanie, choć w Polsce wydaje się całkiem nowy, zdobył już swoich zwolenników w innych krajach europejskich, wkraczając również na polski rynek budowlany. Aby móc zbudować dom ze styropianu, konieczne były odpowiednie badania, mające na celu sprawdzić trwałość i jakość wybudowanego w ten sposób budynku. Zamysłem domu ze styropianu jest maksymalna oszczędność energii- szacuje się, że w domu ze styropianu można zanotować oszczędności rzędu nawet 85%. Sam styropian, dzięki swoim właściwościom jest wystarczająco lekki, aby elementy domu przewieźć w niemalże dowolne miejsce w Polsce i bezpośrednio na miejscu złożyć części w gotowy do zamieszkania dom.

Oprócz samej oszczędności ciepła w okresie zimowym oraz chłodu w lecie, styropianowe domy wyposażone są w specjalny system wentylacji powietrza. Ich producentom nieobca jest ekologia, dlatego od początku produkcji styropianu zwraca się szczególną uwagę na jak najmniejsze wykorzystanie energii podczas produkcji oraz eliminację zanieczyszczeń środowiska.

Cena domów ze styropianu

W początkowej fazie sprzedaży domów ze styropianu, ich cena była nieznacznie wyższa niż w przypadku ich tradycyjnej wersji. Jednakże, aby uatrakcyjnić ofertę, obniżono koszty związane z zarówno budową, jak i eksploatacją domu, dzięki czemu ta oferta będzie mogła trafić do większej ilości przyszłych chętnych.

Podsumowanie

Na polskim rynku budowlanym domy ze styropianu są nadal czymś nowym i jeszcze mało znanym. Obecnie bardzo mała ilość firm zajmuje się tworzeniem domów z tego tworzywa, jednak ludzie poszukują alternatywnych rozwiązań z budownictwie, które będą zgodne nie tylko z trendami, ale również będą tworzone w poszanowaniu ze środowiskiem i nie zrujnują naszego portfela. Istnieje więc spora szansa na to, ze ta gałąź nowoczesnego budownictwa się rozwinie i znajdzie wielu amatorów na nowoczesną formę budowania domów.

Warto pamiętać, że wizualnie domy ze styropianu właściwe niczym się nie różnią od tych murowanych. Podobnie jak dotychczas, w tych domach można urządzić pomieszczenia wedle własnego upodobania, nie odbierając sobie przyjemności z posiadania w domu tradycyjnego salonu, biura, sypialni czy czego sobie tylko nie zażyczymy.

Opracowano wspólnie z producentem styropianu www.styropmin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *