Model integracji white label – zastosowanie i korzyści wdrożenia

Wśród wielu nowoczesnych rozwiązań, które w dzisiejszych czasach proponują przedsiębiorcom dostawcy narzędzi płatniczych jest m.in. white label. Co kryje się pod tą nazwą? Czy może to być korzystny wybór dla Twojego biznesu? Wyjaśniamy!

Czym jest white label w e-commerce?

White label to nazwa modelu integracji produktu, którym jest system płatności internetowych od zewnętrznego dostawcy. Polega on na takim wdrożeniu rozwiązania, aby w procesie finalizacji transakcji online nie było konieczności przekierowywania klienta na stronę operatora. Cała operacja odbywa się wtedy w obrębie danej witryny e-commerce. Rozwiązanie to jest oferowane przedsiębiorcom przez większość operatów płatności, a jednocześnie jest też coraz chętniej wybierane przez przedsiębiorców zajmujących się handlem online. Dlaczego?

Co daje wybór modelu white label?

Z decyzją o wdrożeniu systemu płatności online w modelu white label związanych jest wiele korzyści, m.in.:

  • Optymalizacja procesu zakupowego. Dzięki white label do finalizacji zakupów potrzebnych jest mniej kroków, a w efekcie cała operacja zajmuje mniej czasu.
  • Wyższa konwersja i większa sprzedaż. Intuicyjny w obsłudze proces finalizacji transakcji pozwala zminimalizować zjawisko porzucania koszyków.
  • Duże możliwości personalizacji. Ten sposób wdrożenia daje możliwość dostosowania narzędzia płatniczego do witryny internetowej sklepu pod względem graficznym oraz funkcjonalnym. Sprzedawca może ponadto indywidualnie skonfigurować interfejs panelu płatności, tak aby obsługiwać transakcje online jeszcze szybciej i łatwiej.

Jak widać tego typu integracja ma zalety dla obu stron uczestniczących w internetowej transakcji: sprzedawcy i kupującego.

Wdrożenie systemu płatności w modelu white label oferuje e-przedsiębiorcom m.in. operator https://www.dotpay.pl/. To rozwiązanie, dzięki któremu proces zakupowy zostanie zoptymalizowany, klient poczuje się pewniej, ponieważ będzie mógł opłacić zakup jeszcze szybciej i wygodniej, a sam sklep będzie wyglądał bardzo profesjonalnie. Zdecydowanie warto się na nie zdecydować!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *