Interniści leczą dorosłych w każdym wieku – co jeszcze o nich wiesz?

Interniści to lekarze, którzy leczą tylko osoby dorosłe. Zajmują się medycyną wewnętrzną, która szeroko dotyczy schorzeń narządów wewnętrznych. Istnieje wiele różnych dziedzin medycyny i różnych rodzajów lekarzy, co może być mylące dla osób poszukujących opieki. W tym artykule wyjaśniamy, czym zajmują się interniści, czym różnią się od lekarzy rodzinnych oraz jakiego wykształcenia i szkolenia wymagają.

Internista to lekarz medycyny, który specjalizuje się w chorobach wewnętrznych. Ta gałąź medycyny obejmuje szeroki zakres schorzeń, które wpływają na narządy wewnątrz organizmu. Interniści pracują tylko z dorosłymi, a nie z dziećmi czy młodzieżą.

Co oni robią?

Interniści leczą dorosłych w każdym wieku i są pierwszym punktem leczenia dla większości ludzi. Zazwyczaj pracują w biurze lub klinice, ale niektórzy mogą pracować w szpitalach, na przykład na oddziale intensywnej terapii.

Interna to szeroka dziedzina, więc praca internisty jest różna. Na przykład mogą leczyć jedną osobę z cukrzycą, a drugą z infekcją ucha. Ich zadaniem jest koordynacja opieki i zarządzanie leczeniem, prawdopodobnie przez długi czas.

Interniści potrzebują szerokiej, wszechstronnej wiedzy medycznej. Wiele osób poddawanych leczeniu rozwija wiele przewlekłych schorzeń, zwłaszcza z wiekiem. Aby zapewnić dobrą opiekę, internista musi mieć dogłębną wiedzę na temat każdego schorzenia i sposobów jego interakcji.

Internista Ostrołęka będzie dokładnie monitorował każdy stan i, jeśli to konieczne, regularnie aktualizował metody leczenia, aby zoptymalizować leczenie objawów. Interniści mogą również prowadzić badania medyczne lub akademickie, które mogą obejmować wiele różnych zadań, od prowadzenia badań klinicznych po analizę dokumentacji medycznej.

Edukacja

Program szkolenia na internistę jest podobny do tego w innych dziedzinach medycyny. Zaczyna się od uzyskania wpisu do szkoły medycznej. Większość szkół medycznych wymaga od studentów ukończenia studiów licencjackich przed przystąpieniem, ale niektóre przyjmą 3 lata studiów.

Chociaż nie jest to konieczne, większość szkół medycznych woli, aby uczniowie uczęszczali na przedmioty istotne dla medycyny, takie jak biologia lub chemia.

Studenci będą również musieli zdać test wstępny do uniwersytetu medycznego, aby dostać się do szkoły medycznej. Ten test jest egzaminem wielokrotnego wyboru, który ocenia przydatność studenta zarówno do szkolenia medycznego, jak i pracy jako lekarz w przyszłości. Najlepsze uczelnie medyczne oczekują wysokich wyników w tym teście.

W szkole medycznej studenci przejdą 4 lata kształcenia i edukacji medycznej. Szkolenie to obejmie ustrukturyzowane studia i rotacje w gabinetach lekarskich i szpitalach. Po ukończeniu studiów medycznych interniści muszą podjąć ogólny program rezydencyjny z zakresu medycyny wewnętrznej, który zapewni więcej praktycznych szkoleń, aby przygotować się do życia jako lekarz. Niektórzy interniści chcą rozwijać bardziej formalne umiejętności badawcze, na przykład poprzez doktorat. lub stypendium naukowe. Dobra znajomość metod badawczych i statystyk jest niezbędna do nadążania za nowymi terapiami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *