Dlaczego warto zatrudnić profesjonalistę przy sprzedaży lub zakupie domu w Pabianicach

domy PabianiceKiedy sprzedajesz lub kupujesz dom w Pabianicach, może się wydawać, że świetnym sposobem na zaoszczędzenie kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych jest pominięcie udziału w tej transakcji biura nieruchomości i uniknięcie płacenia prowizji. Biorąc pod uwagę wielkość tej opłaty, możesz pomyśleć, że działanie jako jednorazowy i samodzielny agent nieruchomości z pewnością będzie warte tych oszczędności.

Poza brakiem doświadczenia i wiedzy fachowej, aby poradzić sobie ze wszystkimi wymogami prawnymi i regulacyjnymi, które wiążą się ze sprzedażą domu, jest jeszcze wiele innych powodów, dla których warto ponownie rozważyć taki krok. Kilka zostało przedstawionych poniżej.

Pośrednicy w obrocie nieruchomościami mogą nie chcieć proponować domu „na sprzedaż przez właściciela”, kiedy zwróci się do nich osoba, która sprzedając swój dom, będzie również zainteresowana kupnem innego.

W przypadku transakcji prowadzonej bezpośrednio przez Ciebie (bez udziału biura), agent potencjalnego kupującego wie, że po drugiej stronie transakcji nie będzie profesjonalnego partnera. Nawet jeśli klient nalega na obejrzenie Twojego domu, agent może zniechęcić do składania oferty, powołując się na kłopoty i ryzyko związane z próbą zamknięcia transakcji bez profesjonalnego przedstawiciela sprzedawcy – i oczywiście, bez gwarantowanej prowizji.

Dlaczego domy w Pabianicach i okolicach rzadko sprzedawane są poza agencjami

Zwykle są tylko dwa powody, dla których profesjonalnym agentom zdarza się pokazywać kupującym ofertę składaną przez samego właściciela:

  • gdy nie ma innych dostępnych zasobów do prezentacji i sprzedaży,
  • cena jest śmiesznie niska i prowizja i tak byłaby niewielka.

Sprzedawcy nieagencyjni są postrzegani jako nieznający realiów rynkowych, roszczeniowi i trudni w komunikacji. Najczęściej też są to osoby, których profesjonalni pośrednicy z jakichś powodów odrzucili

Czy uważasz, że osoba, która zainteresowana nieruchomością, po wpisaniu do wyszukiwarki hasła “domy Pabianice”, byłaby skłonna zaryzykować taki zakup, by zaoszczędzić kilka procent prowizji?

Agent sprzedający dom nie kieruje się emocjami

Sprzedaż domu jest zazwyczaj procesem emocjonalnym. Jeśli w sprzedaży reprezentuje Cię agenta, zmniejsza się prawdopodobieństwo popełnienia głupich błędów, takich jak zawyżenie lub zaniżenie ceny domu, emocjonalna reakcja na propozycję negocjacyjną, lub zbyt łatwe poddanie się, gdy jesteś związany terminami. Kiedy agent sprzedaje domy w Pabianicach – np. taki jak w powyższym przykładzie, jest to dla niego kolejna transakcja. Nie będzie wielokrotnie wydzwaniał do kupującego, zdradzając, jak bardzo mu zależy na transakcji, dzięki czemu nie obniży swojej pozycji negocjacyjnej.

Jeśli zrezygnujesz z agenta, będziesz musiał również bezpośrednio radzić sobie z odrzuceniem za każdym razem, gdy agent kupującego powie ci, że klient nie jest zainteresowany. Jako właściciel domu, słuchanie niektórych komentarzy ze strony kupujących i ich agentów może być dość denerwujące, szczególnie, jeśli nie masz świadomości, że może to być po prostu element gry negocjacyjnej.

Agentowi łatwiej jest zaakceptować pierwotne odrzucenie i nadać pozytywny wydźwięk każdej negatywnej opinii. Sprzedającemu trudniej jest utrzymać emocje na wodzy, gdyż rzadko zdarza mu się uczestniczyć w transakcjach tej wagi i wartości.

Sprzedający zawsze będzie napędzany emocjami, ale konstruktywna krytyka może być łatwiejsza do strawienia dla sprzedawcy, jeśli pochodzi od pośrednika, który jest po jego stronie i stara się uzyskać dla niego to, co najlepsze

Sprzedaż domów w Pabianicach to praca na pełen etat

Czy jesteś w stanie urwać się z pracy i biec do domu za każdym razem, gdy ktoś chce go zobaczyć? Czy możesz wyjść ze spotkania za każdym razem, gdy dzwoni telefon od potencjalnego nabywcy? Czy pod koniec długiego dnia pracy masz energię, aby z uśmiechem na twarzy oprowadzać po swoim domu pięćdziesiątą osobę, która chciałaby przypomnieć sobie, jaki jest widok z okna w pokoju na piętrze w Twoim domu w Pabianicach? Czy jesteś ekspertem od marketingu domów? Czy masz w tym w ogóle jakieś doświadczenie?

Prawdopodobnie Twoja odpowiedź na wszystkie te pytania brzmi „nie”. Odpowiedź profesjonalnego agenta biura nieruchomości na wszystkie te pytania brzmi „tak”. Ponadto, zatrudniając agenta, otrzymasz możliwość prezentowania swojego domu, gdy nie jesteś dostępny.

Podsumowanie

Nauczenie się, jak sprzedawać dom w Pabianicach bez udziału biura nieruchomości, jest trudnym zadaniem – a sprzedaż domu będzie prawdopodobnie jedną z największych transakcji w Twoim życiu. Możesz spróbować zrobić to sam, aby zaoszczędzić pieniądze, ale bezpieczniej i wygodniej jest zatrudnić agenta. Agenci mogą zapewnić szerszą ekspozycję Twojej nieruchomości, pomóc Ci wynegocjować lepszą ofertę, poświęcić więcej czasu na sprzedaż i zapobiec sabotowaniu jej przez Twoje emocje. Agent wnosi wiedzę, którą uniknąć wielu potencjalnych pułapek finansowych i prawnych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *