Praca w Irlandii – jak zadbać o bezpieczeństwo swoich pieniędzy?

Polacy najczęściej emigrują do Irlandii w celach zarobkowych. Ich główną motywacją jest chęć zarobienia i zaoszczędzenia pieniędzy. Z tego powodu warto znać sposoby na zabezpieczenie zgromadzonych środków. Poniżej prezentujemy najważniejsze z nich.

Wizyta w oddziale banku i opłacenie rachunków

Jeszcze przed opuszczeniem Polski należy udać się do siedziby swojego banku i poinformować o planowanym wyjeździe. Jeżeli się tego nie zrobi, pracownicy instytucji, widząc zagraniczne płatności, mogą uznać je za podejrzaną aktywność i zablokować konto. Trzeba również sprawdzić ważność kart płatniczych, których będzie się używać, zanim otworzy się nowy rachunek za granicą. Nie można zapomnieć też o opłaceniu rachunków i zrezygnowaniu z części usług, na przykład zakończeniu subskrypcji.

Ostrożność na ulicach

W nowym miejscu należy zachować szczególną czujność. Kieszonkowcy bacznie przyglądają się turystom i migrantom zarobkowym, wykorzystując każdą chwilę nieuwagi. Po przyjeździe do Irlandii należy więc być ostrożnym i nie nosić przy sobie dużych sum pieniędzy. Warto pamiętać, że kieszonkowcy często działają w pobliżu znaków ostrzegających przed kradzieżami, dlatego że czytając alarmującą treść, wiele osób odruchowo łapie się za portfele, ułatwiając złodziejom zadanie.

Założenie konta w lokalnym banku

Przed poszukiwaniem pracy warto otworzyć rachunek bankowy. Pozwoli on nie tylko wykonać opłaty, pobrać wynagrodzenie za pracę czy zlecić przelew z Irlandii do Polski, ale też będzie niezawodnym sposobem na przechowywanie oszczędności. Pieniądze będą bezpieczne na koncie w banku. Nie trzeba obawiać się kradzieży gotówki. To szczególnie ważne, gdy mieszka się ze współlokatorami albo często zmienia się miejsce zamieszkania.

Odpowiednio  zabezpieczone przelewy z Irlandii do Polski

Wielu emigrantów wspiera finansowo rodziny w kraju. Niektórzy z nich odkładają zarobione pieniądze na polskim koncie oszczędnościowym. Jeżeli planuje się wysyłkę środków, warto zdecydować się na przekazy zagraniczne w renomowanej firmie pośredniczącej. Można liczyć nie tylko na atrakcyjne kursy wymiany, niskie opłaty czy szybką realizację, ale również na pełne bezpieczeństwo powierzonych pieniędzy. Środki i dane chronią nowoczesne technologie, takie jak protokoły szyfrujące, oraz licencje przyznane przez instytucje nadzoru finansowego. Bezpieczny i tani przelew z Irlandii można zlecić na stronie https://www.easysend.pl/przelewy-z-irlandii-do-polski.

Używanie kart kredytowych zamiast debetowych

Karty kredytowe zapewniają lepszą ochronę środków niż karty debetowe, dlatego warto używać ich, pracując za granicą. Przede wszystkim nie są one powiązane z osobistym kontem używanym na co dzień. Złodziej nie dostaje więc za ich pomocą dostępu do oszczędności. Karty kredytowe zapewniają również szereg usług chroniących konsumentów przed oszustwami, które często nie obejmują kart debetowych. Środek płatniczy można też nosić w specjalnym dodatkowym etui zabezpieczającym przed elektroniczną kradzieżą skanerem. Co ważne, przelewy z Irlandii do Polski w firmach pośredniczących można opłacać kartami kredytowymi, a to dodatkowo przemawia za ich użytkowaniem na co dzień.

Wyjazdowi za granicę powinno towarzyszyć odpowiednie przygotowanie. Dzięki niemu można mieć pewność, że nie straci się ciężko zarobionych pieniędzy. Przed opuszczeniem kraju, należy poinformować o swoich zamiarach bank i uregulować bieżące płatności. Z kolei po przyjeździe do pracy w Irlandii, trzeba zachować ostrożność na ulicach i jak najszybciej założyć konto bankowe. Ponadto warto używać karty kredytowej zamiast debetowej, by zyskać szerszy zakres ochrony. Dodatkowo, przesyłając pieniądze do Polski, najlepiej zdecydować się na bezpieczny i tani przelew z Irlandii przez pośrednika dbającego o poufność danych i o to, by środki trafiły do wskazanego celu. Zachowując wszystkie te środki ostrożności, skutecznie ochroni się swoje pieniądze i nie doświadczy się przykrych problemów na emigracji.

Polecamy:
Szukasz pracy za granicą? Jak wyrobić dowód osobisty i paszport w Holandii?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *