Jak poradzić sobie z porażką w pracy?

Granica między sukcesem a porażką jest bardzo cienka. W biznesie stawiamy nie raz wszystko na jedną kartę, ryzykujemy wszystko co mamy. Nie znamy wyniku końcowego tych inwestycji ale znamy stawkę jaką możemy zyskać. Jednym się udaje odnieść sukces, inni ponoszą dotkliwą porażkę. Jak sobie wówczas radzić? Co zrobić, gdy straciliśmy dosłownie wszystko?

Postaraj się popatrzeć na to wszystko z tej strony, że jeżeli poniosłeś porażkę w interesach i zostałeś z niczym, nic więcej nie możesz stracić. Teoretycznie więc, jesteś w całkiem dobrym położeniu bowiem nic gorszego nie może Cię spotkać. Od tej pory wszystko co zrobisz będzie dla ciebie sukcesem. Ładnie to wszystko wygląda w teorii ale trudniej wszystko przekuć w czyny. Fakt, człowiek, który poniósł srogą porażkę często nie jest w stanie myśleć racjonalnie, logicznie.

Dla jednych porażka w pracy, w biznesie jest czynnikiem motywującym do działania dla innych jest srogą lekcją życia, z której nie podnoszą się nigdy. Dlatego ważne jest aby w pierwszych dniach, które są dla nas najcięższe nie stracić ducha walki. Uspokój się, usiądź i pomyśl gdzie zrobiłeś błąd. Co jeszcze możesz naprawić? Może nie wszystko jest stracone? Warto zasięgnąć pomocy u rodziny, znajomych. W wielu przypadkach szczera rozmowa z kimś kto nie jest w depresji może ukazać nam naszą sytuację w dużo lepszym świetle. Człowiek, który stracił wszystko, pracę, oszczędności, pieniądzem władzę nie jest w stanie myśleć racjonalnie.

Na terenie każdego większego miasta działa wiele środowisk, które pomagają osobom pogrążonym w depresji spowodowanej problemami w biznesie. Są to najczęściej spotkania grupy osób, lub prywatna rozmowa z psychologiem, która ma na celu podtrzymanie nas na duchu oraz pokazanie, że nie wszystko kręci się w okół pieniądza i biznesu. Takie spotkania pomagają z pewnością podnieść się z upadku i iść dalej do przodu.

Często porażka jest tylko pozorna. Trwa przez krótką chwilę ale daje niesamowicie dużo doświadczenia. Pokazuje nam gdzie zrobiliśmy błąd i jakich błędów w przyszłości nie powinniśmy popełniać. Dla wielu ambitnych przedsiębiorców, porażka była dnem, z którego odbili się i lecą do góry po dziś dzień.

Weź się w garść i zadbaj o swoje życie już dziś! Porażka to tylko słowo. Wszystko zależy od Ciebie i Twoich ambicji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *