Jak przechowywać skórzaną odzież we właściwy sposób?

Wielu z nas ma przynajmniej jeden skórzany element odzieży, jeśli nie więcej, który naprawdę cenimy, i dlatego dbanie o to i utrzymywanie dobrze rozwiniętej patyny przez lata to coś, co jest ściśle obserwowane, aby ten skórzany ubiór mógł nadal wyglądać najlepiej jak najdłużej.

Porozmawialiśmy na ten temat z ekspertami, którzy wiedzą jak osiągnąć najbardziej idealne wyroby skórzane na świecie, rozumieją jak ważne jest prawidłowe przechowywanie kurtek skórzanych i innych skórzanych ubrań jak marynarki skórzane damskie w celu zapewnienia optymalnego użytkowania i trwałości.

Poniżej znajduje się kilka istotnych punktów i lista przedmiotów, które na pewno musisz mieć, aby odpowiednio przechowywać ubrania skórzane.

Szerokie wieszaki

Po pierwsze – ważne jest, aby używać odpowiednich wieszaków w zależności od rodzaju skórzanego elementu, który zamierzasz przechowywać.

Na przykład w przypadku kurtek skórzanych użyj szerokiego wieszaka, który jest w stanie odpowiednio podeprzeć ramiona kurtki czy marynarki, aby nie opadały w dół. Jeśli tak się stanie, Twoja kurtka może z czasem ulec zniekształceniu. Podczas gdy wieszaki z drutu są zdecydowanie złym wyborem. Drewniane wieszaki są o wiele lepsze do tego celu.

Bardzo ważne jest, aby powiesić skórzany kawałek, a nie składać go, tak jak niektórzy ludzie, ponieważ ta metoda pozostawiłaby ci tylko zmarszczki, których nie będziesz w stanie złagodzić w przyszłości. Dlatego najlepsze jest użycie szerokiego wieszaka.

Skórzane kurtki przechowuj na drewnianych wieszakach, aby zapewnić idealną opiekę i długowieczność. Drewniane wieszaki są o wiele lepsze do tego celu!

Ważne jest wypełnienie wnętrza kurtki lub odzieży skórzanej papierem bezkwasowym, a następnie zamknięcie wszystkich guzików lub zamków błyskawicznych, a może obu – jeśli je masz.

Możesz również zrobić to samo na zewnątrz swojego produktu skórzanego, aby zapewnić dodatkową ochronę przed przenoszeniem chemikaliów lub innymi elementami, które mogłyby zniszczyć skórę podczas przechowywania. Papier bezkwasowy może być również delikatnie używany jako osłona chroniąca skórzaną kurtkę. Bezkwasowy papier wypchany w skórzanej kurtce w celu zachowania kształtu.

Pojemniki do przechowywania

Mówiąc o kontenerach, wiele osób ma własne zdanie na temat tego, które typy pojemników wolą używać i które działają najlepiej dla nich w oparciu o doświadczenie, co jest dla nas całkowicie w porządku. Zalecamy jednak używanie czegokolwiek, od toreb materiałowych po drewniane kufry i walizki.

Nie powinieneś nawet użycia plastikowych pojemników do przechowywania skóry, ponieważ zapobiega to oddychaniu skóry, co ma kluczowe znaczenie dla jej długowieczności.

Jeśli jest więcej niż jeden skórzany przedmiot, upewnij się, że każdy ma wystarczająco dużo miejsca do oddychania pomiędzy nimi dla idealnej wytrzymałości. Używanie drewnianych kufrów do przechowywania skórzanych kurtek jest jednym ze wspaniałych sposobów na ich organizację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *