Jak się utrzymać w trakcie studiów? Kredyt studencki? Praca?

Studenci często borykają się z trudnościami finansowymi w okresie studiów. Wiele młodych osób marzy o tym, aby być niezależnym finansowo. Opłaty za mieszkanie, czasami także opłaty za studia, książki, jedzenie sporo kosztują. Młodzi ludzie często muszą dokonać wyboru: zacząć studia i zdobyć wykształcenie czy też poszukać pracy. Rozwiązaniem może być także kredyt studencki. Część osób korzysta z pomocy finansowej ze strony rodziców. Inni podejmują pracę w trakcie studiów lub decydują się na studia zaoczne, aby móc pracować w ciągu tygodnia, a dokształcać się w weekendy.

Kredyt studencki

002Kredyt studencki jest dobrą opcją dla osób, które studiują w trybie dziennym. Zwłaszcza, jeśli studia są wymagające, a zajęcia trwają do późna. Nie zawsze młodzi ludzie mają możliwość podjęcia pracy. Pracodawcy często szukają pracowników na stałe stanowisko. Trudno jest znaleźć pracę, która nie koliduje z godzinami zajęć i jednocześnie przynosi wystarczające dochody. Z kolei kredyt studencki to duża odpowiedzialność i podjęcie się jej z pewnością musi być przemyślane. Oprocentowanie kredytów tego typu jest stosunkowo niskie a niektórych przypadkach nawet zerowe. Jeżeli mamy odpowiednie stypendium i gwarancje od wojewody organizującego taką pożyczkę.

Praca dla studenta

001Praca dorywcza dla studentów to chyba najtańszy rodzaj kredytu 🙂 Nie ma odsetek i wpływy są w miarę systematyczne. Niestety kosztuje nas to sporo czasu i wysiłku dlatego jest to zajęcie nie dla wszystkich studentów. Praca i nauka jednocześnie wymaga od nas albo bardzo łatwego profilu studiów albo bardzo dużej wytrwałości. Możemy również szukać lżejszej pracy ale to z kolei wiąże się z niższymi zarobkami. Są także studenci, którzy podczas pracy starają się uczyć ukradkiem. Dotyczy to głównie pracy biurowej oraz takiej, której mamy dużą samodzielność. Ale z pewnością w taki sposób zarówno nauka jak i praca jest wykonywania nie dostatecznie dobrze. Jeżeli szukasz dobrych ofert pracy z Katowic możesz poszukać ich na popularnych stronach internetowych (czytaj więcej). Z pewnością uda Ci się wybrać dobry rodzaj kredytowania Twoich studiów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *