Jak tanio i szybko zrobić przeprowadzkę firmy?

inside-moving-truck

Jeśli zajdzie taka potrzeba, warto jest się do tego przygotować, aby uniknąć niepotrzebnego stresu i nerwów. Dlaczego? Każda przeprowadzka niesie z sobą pewną dozę niepewności. Czy uda się wszystko przewieźć bez niepotrzebnych strat? Od dawna wiadomo, że planując przeprowadzkę, większość ludzi czasem specjalnie przeciąga to zdarzenie w czasie. Mogą zawsze wystąpić jakieś okoliczności, gdy już nie trzeba będzie tego robić. Jeśli jednak nie możemy się od tego wymigać (czy to z powodu lepszej lokalizacji, potrzeby używania większych pomieszczeń, czy też mniejszego czynszu), wtedy warto zrobić odpowiednią kalkulację, która uwidoczni nam koszty z tym związane i pozwoli zorganizować całe przedsięwzięcie bez zbędnych nerwów.

Co na początek?

Firma która planuje przeprowadzkę, posiadająca tylko dwóch – trzech pracowników, powinna zrobić przestój w pracy. Nie można pracować i jednocześnie pakować narzędzia pracy. Taki przestój jest też konieczny ze względów praktycznych. Od czego zatem rozpocząć? Na pewno trzeba przeglądnąć rzeczy, które posiadamy. Sklasyfikować je, popakować w pudła tekturowe i przeliczyć ich ilość. Warto zastanowić się przy okazji, które rzeczy nadają się jeszcze do użytku, a które powinniśmy wyrzucić na śmietnik, oszczędzając tym samym miejsce, za które przecież będziemy płacić czynsz w nowym lokum. Jeśli posiadamy własny samochód, wtedy możemy uznać, że nikt nie będzie nas popędzał. Większość firm posiada swoich pracowników.

Powinno się zaoferować im dodatkowy zarobek, aby pomogli przy przeprowadzce. Koszty na pewno będą mniejsze, niż przy profesjonalnej firmie. Brak odpowiedniego samochodu, lub niechęć szefa do używania własnego auta, skutkuje wynajęciem taxi bagażowego. Z reguły taka firma bagażowa posiada własnych pracowników. Przy niewielkiej firmie np. produkcja sztucznej biżuterii, mogą oni wystarczyć. Co jednak, jak trzeba przeprowadzić np. warsztat samochodowy, albo firmę budowlaną? Tego nie można zrobić w jeden dzień, choćby ze względu na ilość materiałów i narzędzi. Nie wystarczą też pudła tekturowe. Tutaj raczej przydadzą się skrzynki drewniane, oraz dobra organizacja. Należałoby pospisywać wszystkie narzędzia i materiały, aby uniknąć niepotrzebnych stresów związanych z ewentualnym zaginięciem naszej własności.

Kiedy już wszystko sklasyfikowane i popakowane

Można zabrać się za szukanie przewoźnika. Dostępność takich firm jest na rynku bardzo duża. W stołecznej Warszawie firm przewozowych, zajmujących się przeprowadzkami jest bardzo dużo. Gorzej jest zapewne na prowincji, gdzie i zasięg pracy takich firm jest większy. Miejskie taxi bagażowe wykonuje usługi w krótkim czasie, ale pewnie i tam należy się umówić na dany dzień i godzinę. Dlatego warto mieć wszystko przygotowane, aby nie narażać się na przestoje i większe koszty. Najtańszym sposobem jest własny transport, ale najłatwiejszym sposobem jest wynajęcie firmy bagażowej. Najtańszym sposobem znalezienia firmy przewozowej jest giełda transportowa.

Najczęściej korzystamy z niej na stronach internetowych, gdzie określamy parametry związane z ilością i wielkością przedmiotów jakie chcemy przewieźć, oraz czasem wykonania usługi. Są strony internetowe, gdzie po wprowadzeniu wniosku możemy oczekiwać na propozycje cenowe od firm transportowych. Przedsiębiorstwa te, zapoznając się z naszymi parametrami, oferują swoją cenę za wykonanie usługi. Często są to ceny zaniżane przy standardowych ofertach, ponieważ firmy niejako walczą o klienta, chcąc zdobyć zlecenie. W ten sposób możemy przy jednorazowym przewozie zaoszczędzić od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych.

A w nowym miejscu…

W zależności od wielkości firmy, jej rodzaju pracy, w nowym miejscu także potrzebny jest przestój. Pracownicy będą zajęci rozpakowywaniem i układaniem narzędzi i materiałów. Szef przydziela nowe zadania związane z nowym miejscem pracy, oraz robi inwentaryzację i określa czy wszystko jest. Czy przetrwało przeprowadzkę. Pracownicy nie są stratni, ponieważ i tak dostają wynagrodzenie, natomiast firma wchodzi w nowy rozdział swojej działalności.

Tagi dla artykułu:

Taxi bagażowe Warszawa, przeprowadzki Warszawa

1 komentarz

  1. Mociek pisze:

    Czy ktoś się orientuje czy w przypadku uszkodzenia samochodu ciężarowego można otrzymać samochód zastępczy tej samej klasy na czas naprawy czy dostaje się osobowe tylko? Słyszałem, że na http://auto-zastepcze.info mają sporą flotę pojazdów. Ciężarowe również?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *