Po pracy: jak spędzić walentynki w domu?

Gorgeous-Dining-Room-Design-Ideas-with-Candle-for-Valentine-Day

W dzisiejszych czasach znaczna większość par obchodzi Walentynki. Nie każdy może sobie pozwolić na zaproszenie ukochanej osoby na romantyczną kolację do restauracji czy zakupienie podwójnych biletów na film lub spektakl. Nie należy się tym przejmować. Jeśli wykorzystamy triki zamieszczone w treści artykułu, z pewnością uda nam się zorganizować jeszcze przyjemniejszy wieczór walentynkowy.

Kolacja walentynkowa

Dzień zakochanych nie może obejść się bez smakowitych potraw pobudzających zmysły. Mamy niepowtarzalną szansę pokazać zdolności kulinarne na miarę domowego szefa kuchni i zaskoczyć swoją drugą połówkę daniami i przekąskami, które z pewnością podbiją jej serce. Jeżeli dodatkowo zaserwujemy afrodyzjaki, możemy liczyć na wieczór pełen niezwykłych doznań.

Jeśli jednak mamy dwie lewe ręce do gotowania, możemy zachęcić naszą miłość do pomocy. Mówi się, że dwa minusy dają plus, więc z pewnością uda się przygotować coś prostego, co być może nie będzie wyglądało efektownie, lecz niewątpliwie będzie wykonane z dużym uczuciem i pełnym zaangażowaniem. Ponadto wspólne podbijanie kuchni może być okazją do świetnej zabawy.

Wystrój pomieszczeń

Wykorzystując dekoracje dostępne w naprawdę niskich cenach, w pełni możemy oddać klimat i nastrój walentynkowy, przenosząc go do domowego zacisza.

Atmosfera tego dnia jest bardzo kameralna i intymna, dlatego podstawową kwestią jest zasłonięcie okien lub przyciemnienie oświetlenia, o ile możemy je regulować. Zdecydowanie lepszym źródłem światła będą świece, które idealnie sprawdzają się przy walentynkowych randkach.

Pomieszczeniem, do którego z pewnością zajrzymy podczas tego wieczoru, będzie sypialnia. Na pewno dobre wrażenie na naszej partnerce zrobią płatki róż, wysypane na łóżku. Świetnym pomysłem jest również stworzenie „ścieżki” otoczonej wspomnianymi już świeczkami.

Domowe Walentynki są idealną okazją do relaksacyjnej kąpieli. Jeżeli chcemy sprawić największą radość swojej ukochanej, możemy postawić kieliszek szampana na brzegu wanny. W takich okolicznościach poczuje się jak prawdziwa królowa.

Twórczość własna

blog o uwodzeniuTego dnia możemy wspiąć się na wyżyny naszej kreatywności i odsłonić swoją artystyczną stronę.

Zamiast kupować standardową kartkę, możemy sami ją wykonać, np. w oparciu o ulubione kolory naszej wybranki oraz zadedykować. Pójściem o krok dalej będzie napisanie miłosnego wiersza na jej cześć. Jeżeli posiadamy zdolności pisarskie, a dodatkowo mamy zacięcie muzyczne, warto połączyć te dwie umiejętności, skomponować piosenkę od serca oraz zaśpiewać ją lub zagrać na gitarze dla naszej partnerki. Będzie to niezwykły i niezapomniany prezent.
Zapewnienie rozrywek

Przy tym pomyśle warto wrócić wspomnieniami do pierwszych randek i przypomnieć sobie, co sprawiało nam największą radość i zabawę. Dodatkowo możemy odbyć sentymentalną podróż do przeszłości, np. poprzez wspólne oglądanie fotografii.

Dla amatorów gier planszowych będzie to świetna okazja do wspólnych rozgrywek. Warto odświeżyć też zapomniane zabawy, tj. kalambury, które zawsze dostarczają wiele śmiechu. Fani dobrej muzyki z pewnością dadzą się ponieść swoim ulubionym dźwiękom i ruszą do tańca. Możliwości jest naprawdę wiele. Wszystko zależy od wspólnych zainteresowań i wspomnień.

Wspólne oglądanie filmów

Z każdym rokiem kina serwują nam kolejne rodzime i hollywoodzkie produkcje o miłości. Sale są przepełnione, a atmosfera tłoku, głośnego jedzenia popcornu i picia coli nie zachęca do wyjścia. Warto więc urządzić sobie domowy seans.

Oglądanie we dwoje ma same plusy. Nie musimy kryć się ze swoimi uczuciami. Możemy wybrać film, na który mamy w danej chwili ochotę i nastrój. Nie obowiązują nas żadne stroje wyjściowe, dlatego pozostaje nam założyć wygodny dres, rozsiąść się wygodnie na kanapie i przytulić się do ukochanej osoby. W takim towarzystwie i okolicznościach nie przeszkodzi nam nawet oglądanie po raz kolejny „Pretty Woman” czy „Nigdy w życiu”.

Artykuł opracował serwis zbierający opnie o ciekawych miejscach gdzie można spędzić Walentynki 14 lutego

walentynki-dzien-zakochanych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *