Oszczędzaj na przewalutowaniu z kantorami internetowymi

Jeśli wciąż nie zainteresowałeś/aś się tematem kantorów internetowych, to zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem. Dzięki niemu dowiesz się, jak zaoszczędzić na wymianie walut, co pozwoli Ci na zyskanie dodatkowych środków np. podczas wakacyjnego wypadu.

Aby zrozumieć jak ogromną popularność zyskały w ostatnim czasie kantory internetowe, warto zapoznać się z poniższym wykresem. Obrazuje on obroty na rynku wymiany walut online w latach 2011-2014:

myslisz_ze_kantory_internetowe_to_nisza

Źródło: kantorbox.pl

Jak widać, w przeciągu kilku ostatnich lat obrót w branży e-kantorów rósł zauważalnie. Szacuje się, że dane z roku 2015 przyniosą kolejny rekord, a Polacy wymienili w nim aż 30 miliardów złotych przy użyciu serwisów oferujących wymianę walut online. Specjaliści zauważają, że może być to dopiero początek rozwoju branży. Ostatni rok pokazał, że kantory internetowe rosną w siłę, a niektóre z nich decydują się nie tylko na obecność w mediach, ale również podpisywanie kontraktów sponsorskich zarówno z rodzimymi drużynami sportowymi, jak i tymi zza granicy.

Obecnie, w sieci funkcjonuje kilkadziesiąt prężnie działających kantorów internetowych i nic nie wskazuje na to, aby klienci mieli nagle odwrócić się od proponowanych przez nich rozwiązań.

Różnice

Czym różni się kantor internetowy od tradycyjnego? Przede wszystkim atrakcyjnym kursem! E-kantory posiadają w pełni zautomatyzowany system wymiany walut, dzięki któremu nie wymagają zatrudnienia dużej ilości pracowników i mogą obsługiwać niezliczoną ilość klientów równocześnie. Dzięki temu, kursy prezentowane przez kantory internetowe są nie tylko lepsze od stawek w kantorach stacjonarnych, ale również tych obowiązujących w bankach.

Główną różnicą są jednak odmienne sposoby wymiany. W e-kantorach współpraca pomiędzy serwisem a klientem odbywa się w sferze wirtualnej. Użytkownik posiadający konto walutowe przelewa środki na rachunek portalu, a ten (po kilkunastu minutach, jakie zajmuje mu weryfikacja transakcji) zwraca przewalutowane już pieniądze na numer konta podany przez klienta podczas procesu rejestracji. Jest to rozwiązanie szybkie i wygodne, ponieważ cała wymiana może zostać dokonana w domu lub  podróży.

Oszczędności

Przykład kantorów internetowych udowadnia, że ich stacjonarne odpowiedniki bardzo często zawyżają stawki. W wielu przypadkach marże e-kantorów są niższe nawet o 8% w stosunku do fizycznych placówek lub kursów bankowych. W związku z tym, na największe oszczędności mogą liczyć osoby, które podejmują się cyklicznej wymiany waluty. Są to przede wszystkim przedsiębiorcy, Polacy pracujący za granicą, osoby uzyskujące przychód w walutach obcych czy kredytobiorcy walutowi. W wielu przypadkach ich zysk w skali roku (dzięki korzystaniu z usług e-kantorów) potrafi przekraczać 1000 złotych. Co więcej, w przypadku dużej ilości serwisów możliwa jest indywidualna negocjacja stawek, jeśli klient zdecyduje się na stała współpracę z konkretnym serwisem.

Aby znaleźć najtańszy kantor internetowy, warto zapoznać się z kalkulatorem oszczędności zamieszczonym na porównywarce kantorów kantorbox.pl. Dzięki niemu, po wprowadzeniu kilku podstawowych danych, portal znajdzie dla Ciebie najtańszą ofertę spośród najlepszych portali na rynku.

Bezpieczeństwo

Niestety, kantory internetowe nadal nie posiadają jasno określonego statusu prawnego. Największe z nich cieszą się kontrolą KNF-u, jednak mniejsze serwisy nie mogą pozwolić sobie na tak ekskluzywną współpracę. W związku z tym warto zapoznać się z opiniami innych użytkowników na temat poszczególnych e-kantorów, zanim zdecydujemy się na wymianę. Obecnie, zdecydowana większość z nich to serwisy stuprocentowo bezpieczne, którym zaufały już tysiące klientów.

Szybki rozwój branży prawdopodobnie doprowadzi do uregulowania działalności kantorów online w najbliższym czasie. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że nie odbije się to negatywnie na prezentowanych przez nie stawkach. Kantory internetowe są bowiem rozwiązaniem atrakcyjnym i wygodnym, z którego skorzystało już wielu Polaków.

Artykuł opracowano dzięki serwisowi http://kantorbox.pl, który jest porównywarką kantorów online

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *