Jak zostaje się zegarmistrzem?

Watch-Repair-Large

Niektórzy twierdzą, że bycie zegarmistrzem nie jest tak popularne, jak było kiedyś, lecz chociaż w tym oświadczeniu może być element prawdy, oznacza to także ogromne możliwości w przemyśle, ponieważ wielu obecnych zegarmistrzów zbliża się do wieku emerytalnego. Ale co dokładnie trzeba zrobić, by zostać zegarmistrzem?

Pasja

Często mówi się, że najszczęśliwszy mężczyzna (lub kobieta) to ten, kto idzie do pracy, którą lubi. Gdy tak masz to pragnienie osiągnięcia swoich celów w wybranej ścieżce zawodowej wynika samo z siebie. Dlatego zanim na 100% uznasz, że chcesz być zegarmistrzem poświęć trochę czasu, aby określić, czego chcesz w życiu, a jeśli zegarek jest częścią tego, bądź w tym możliwie jak najlepszy.

Poświęcenie

Bycie zegarmistrzem nie jest lekkim kawałkiem chleba, ale trzeba sporo się nauczyć, trenować wzrok i ręce. Trzeba też zdać teorię i testy praktyczne, aby zyskać certyfikat potwierdzający posiadane umiejętności. Po ukończeniu otrzymasz certyfikat, który ma kluczowe znaczenie dla twojej kariery jako zegarmistrza.

Planowanie

Nigdy nie jesteś zbyt młody, by zrobić plan, zawsze łatwiej jest dzięki temu utrzymać kierunek. Jeśli chcesz faktycznie zostać zegarmistrzem, znajdziesz branżę dojrzałą z możliwościami i początkową pensją w przedziale, który powinie cię zadowolić. Główna szkoła zegarmistrzowska przytacza następujące wnioski: dla każdej klasy składającej się z dwunastu osób istnieje co najmniej pięćdziesiąt osobnych możliwości zatrudnienia. Większość miejsc pracy znajduje się w dużych miastach,

Korzystanie z zegarków spadło gwałtownie wraz z pojawieniem się smartfonów, jeśli dana osoba potrzebuje czasu, po prostu patrzy na telefon. To jednak nie sprawia, że ludzie nie korzystają z zegarków – wręcz przeciwnie, dlatego zapotrzebowanie na wyspecjalizowanych zegarmistrzów wcale nie maleje.

Choć mam nadzieję, że każdy czyta to wszystko jest szczęśliwy i zdrowy, podejmując się takiej kariery trzeba pamiętać o długich godzinach siedzenia na ławce, bystrym oku i sprawnej ręce/

Precyzja

Czy lubisz wiedzieć, jak coś działa? Czy kiedykolwiek próbowałeś otworzyć jakiś mechanizm, by zrozumieć, czy rozumiesz wewnętrzne działanie? Czy masz ciekawski umysł, zawsze zastanawiałeś się, czy coś można sprawić, aby coś mogło działać skuteczniej? Dziedzina zegarmistrzowska oparta jest na precyzji, przy tak małych mikroskładnikach, a jedynie ułamek ułamka cala może spowodować, że kosztowny zegarek przestanie działać lub wskazuje zły czas. Jeśli to lubisz – to może być branża dla Ciebie.

Myślenie analityczne

Czy jesteś w stanie wizualizować ukończony projekt, a następnie pracować nad losowym zadaniem wiedząc, że jest częścią całości? W pracy zegarmistrza „wszystko ma swój cel”. Nawet jeśli nie jest to oczywiste dla niewykwalifikowanego oka. Możliwość zobaczenia całości, a następnie naprawienia jej części dla ponownego scalenia bez zarzutu jest kluczową umiejętnością zegarmistrzowską. Prawdopodobnie już wiesz, czy jest to coś, co chcesz robić.

Zostań zegarmistrzem – możesz znaleźć pracę na całym świecie, bez względu na stan gospodarki światowej!

Poradnik opracowano przy współpracy z firmą timeandmore.pl, na której możesz nabyć Zegarki Cluse Time & More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *