Jaki kredyt do jakiego celu?

jaki-kredyt-do-jakiego-celu_1

Aby nie żałować decyzji o wzięciu kredytu, musisz się upewnić, że dana pożyczka w pełni zaspokoi Twoje potrzeby, a oferta banku, z którego usług zdecydujesz się skorzystać, jest najlepsza. Sprawdź już teraz, który kredyt stanowi dla Ciebie szansę.

Karta kredytowa – odpowiedź na bieżące potrzeby

Popularnym rozwiązaniem w przypadku zakupów obejmujących kwotę, którą akuratnie nie dysponujesz, jest skorzystanie z karty kredytowej. Kart możesz mieć wiele i używać ich bez względu na to, czy spłaciłeś pozostałe.

Karta kredytowa jest bezpośrednio powiązana z Twoim kontem bankowym. Kwota, którą możesz za jej sprawą pożyczyć, zostaje ustalona przez bank. To wygodny i rozsądny sposób zapłaty w sytuacji, gdy niedługo dostaniesz wypłatę, ale nie chcesz czekać z zakupem, bo produkt znajduje się w promocji, pochodzi z limitowanej edycji lub po prostu jest Ci niezbędny teraz. Jeśli zadłużenie zaciągnięte na karcie spłacisz w terminie narzuconym przez bank, nie zapłacisz odsetek.

Kredyt ratalny – szybka pożyczka w sklepie

Alternatywą dla skorzystania z karty kredytowej jest wzięcie kredytu ratalnego, popularnie nazywane kupieniem produktu na raty. Korzyścią płynące z tego rozwiązania są następujące:

  • nie musisz udawać się do placówki banku, by pożyczyć pieniądze,
  • otrzymasz wyższą kwotę niż w przypadku skorzystania z karty kredytowej,
  • możesz rozłożyć spłatę nawet na kilka lat.

Słabość kredytu ratalnego polega na braku wyboru. Jeśli chcesz kupić produkt na raty, musisz skorzystać z oferty banku, który współpracuje ze sklepem. Nie zawsze jest to kredyt najkorzystniejszy czy najtańszy. Wygoda ma swoje konsekwencje.

Kredyt gotówkowy – większe starania, większe możliwości

Kredyt gotówkowy to szansa dla osób, które potrzebują większej gotówki na różne cele. Pieniędzmi sfinansujesz zakup jednego większego sprzętu – jak w przypadku kredytu ratalnego – ale nie tylko.

Pożyczona kwota może być wyższa niż ta, którą uzyskasz za sprawą karty kredytowej bądź kredytu ratalnego, a jej spłata rozłożona na znacznie dłuższy okres. Przed podjęciem kredytu masz możliwość – a nawet powinieneś – przejrzeć oferty wielu banków, aby upewnić się, że wybrałeś najlepszą. Porównaj kredyty gotówkowe – wygodne i szybkie jest użycie internetowej porównywarki finansowej.

jaki-kredyt-do-jakiego-celu_2

Do wzięcia kredytu gotówkowego potrzebujesz zdolności kredytowej. Po upewnieniu się, że ją masz – to także możesz zrobić online – udaj się do placówki banku lub wypełnij wniosek na stronie.

Kredyt hipoteczny – na dom, mieszkanie i remont

Najwyższe kwoty z banku pożyczysz na kosztowne cele, do których zaliczają się:

  • kupno mieszkania, domu, garażu lub gruntu pod budowę,
  • remont i modernizacja nieruchomości,
  • wykupienie praw do lokalu.

Zabezpieczeniem dla banku w przypadku kredytu hipotecznego jest hipoteka zakładana na nieruchomość. Z uwagi na pokaźne kwoty pożyczkę możesz spłacać nawet kilkadziesiąt lat.

Kredyt ten jest korzystniejszy od kredyty mieszkaniowego, który można wziąć jedynie z myślą o zakupie mieszkania, wyremontowaniu go lub wykupieniu praw do lokalu.

jaki-kredyt-do-jakiego-celu_3.jpg

Kredyt inwestycyjny – pożyczaj i zarabiaj

Kredyt, który pozwoli Ci pomnożyć posiadane pieniądze, to kredyt inwestycyjny. Bierze się go m.in. po to, by zainwestować w długoterminowe papiery wartościowe lub zakupić w akcje na giełdzie. Pamiętaj jednak, że pieniądze nie zwrócą Ci się szybko. Jeśli nie jesteś pewny swoich umiejętności, np. nigdy wcześniej nie grałeś na giełdzie, nie korzystaj z tego rozwiązania.

Kredyt konsolidacyjny – pomoc w sytuacjach kryzysowych

Kredyt konsolidacyjny to ostateczność i ratunek dla osób, które zadłużyły się w wielu miejscach naraz. Łączy dotychczasowe pożyczki w jeden kredyt i łagodzi raty, rozkładając je na dłuższy okres. Ponadto nie trzeba pamiętać, któremu bankowi ile jest się winnym – odtąd pieniądze zwraca się wyłącznie jednemu.

Przeczytaj także:
Jak wybrać kredyt hipoteczny w czasach pandemii?
Kredyt hipoteczny — od czego zacząć?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *