Jaki wpływ na Twoją pracę ma syndrom DDA?

z22833627IE,Syndrom-DDA-wymaga-pomocy-psychologa--grupy-wsparc

Syndrom DDA czyli dorosłego dziecka alkoholika to problem, który dotyka całe mnóstwo osób. Najlepiej, aby był jak najszybciej uświadomiony, dzięki czemu można podjąć odpowiednią terapię i nauczyć się prawidłowego funkcjonowania w dorosłym życiu. Niestety, wielu dorosłych dzieci alkoholików nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ich dorastanie w domu, w którym był alkohol, miało wpływ na rozwinięcie się pewnych cech charakteru czy sposobów radzenia sobie z problemami.

Syndrom DDA można i trzeba leczyć, gdyż nieleczony powoduje duży dyskomfort w życiu. Dorosłe dzieci alkoholików są bardzo niestabilnie emocjonalnie, co spowodowane jest wieloma latami życia pod jednym dachem z alkoholikami. Co więcej, takie osoby najczęściej mają mocno obniżone poczucie własnej wartości i mają problemy w radzeniu sobie w życiu osobistym oraz zawodowym. Często nie wierzą we własne siły i nie podejmują w swoim życiu walki o lepsze jutro. Osoby z DDA , nawet jeśli są bardziej uzdolnione i utalentowane, mogą sobie w życiu radzić o wiele gorzej niż osoby, które wychowywały się w domu bez żadnych dysfunkcji.

Brak wiary we własne możliwości

Osoby z syndromem DDA kiepsko radzą sobie w pracy. Przede wszystkim, nie potrafią właściwie przeżywać porażek. Zamiast potraktować je jako motywację i lekcję na przyszłość, szybko się załamują i poddają, przez co o wiele trudniej jest im awansować czy sprawić, aby szefostwo było z nich zadowolone. Osoby z DDA mają również problem z pracą zespołową, często są albo zamknięte i wycofane, albo nadmiernie konfliktowe i agresywne. Nie potrafią radzić sobie z emocjami w zdrowy sposób. Trzeba również pamiętać, że osoby z DDA są także bardziej narażone na różnego rodzaju uzależnienia, przede wszystkim na nałóg alkoholowy. Jeśli wiele sytuacji w miejscu pracy nie przebiega tak jak trzeba, a życie jest źródłem nieustannych napięć i wewnętrznych konfliktów, warto zadbać przede wszystkim o równowagę wewnętrzną i właściwą terapię. Syndrom DDA można z powodzeniem leczyć, a dorosłe dzieci alkoholików po odpowiedniej terapii całkiem dobrze funkcjonują w społeczeństwie.

DDA można i trzeba leczyć

Leczenie syndromu DDA jest wymagające i czasochłonne. Najczęściej terapia trwa kilka lat, dlatego osoby współuzależnione muszą uzbroić się w cierpliwość i mieć świadomość, że komfort ich życia nie poprawi się z dnia na dzień czy z tygodnia na tydzień. Jeśli jednak terapia zostanie podjęta, będzie można obserwować sukcesywne efekty, które poprawią komfort życia nie tylko na gruncie rodzinnym, ale również zawodowym. Warto więc zainwestować w terapię, która może poprawić całe przyszłe życie. Natomiast osoby, które bagatelizują swój problem, same nie poradzą sobie z problemami i nie są w stanie zmienić swojego życia na lepsze. Potrzebne jest wsparcie z zewnątrz i to ze strony specjalisty, który ma duże doświadczenie w terapii uzależnień oraz wielu związanych z nimi dysfunkcji.

Polecamy również stronę wszywkaalkoholowagdansk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *