Jakich błędów unikać przy kupnie klimatyzacji?

Polacy coraz bardziej wzbogacają się i zbierają oszczędności, dzięki czemu chętniej sięgamy po rozwiązania klimatyzacyjne dla naszych domostw. Nic dziwnego – lato staje się coraz bardziej upalne, a długie letnie tygodnie powodują prawdziwe piekło w naszych domach czy mieszkaniach. Często za ten temat zabieramy się samodzielnie i pod wpływem impulsu przez co popełniamy szereg błędów – co skutecznie może zniechęcić nas do takiego rozwiązania. Poniżej postaramy się przedstawić podstawowe pojęcia i błędy na jakie powinniśmy mieć szczególną uwagę.

Zły wybór urządzenia

Jak najbardziej podstawowy i niezwykle złożonym błędem jest zły wybór urządzenia klimatyzacyjnego. Przede wszystkim jest to nieodpowiednia jego moc. Z reguły decydujemy się na zbyt małą moc chłodniczą klimatyzatora co prowadzi do nieskutecznego jego działania. Przy zbyt małej mocy klimatyzator nie radzi sobie z ochłodzeniem zbyt dużego pomieszczenia lub nie daje sobie rady z dużymi, letnimi upałami. Czasami decydujemy się z kolei na zbyt dużą moc co również jest błędem. W takim przypadku w pełni nie wykorzystamy wydajności takiej instalacji, a jej eksploatacja bez powodu będzie większa. Jak temu zaradzić? Należy bardzo dokładnie obliczyć współczynnik chłodniczy, na który składa się wiele mniej lub bardziej skomplikowanych zmiennych. My radzimy po prostu pozostawić ten problem odpowiedniemu specjaliście, który precyzyjnie określi najlepszą dla nas moc klimatyzatora za pomocą specjalistycznego programu komputerowego.

Zły dobór rodzaju klimatyzacji

Nie tylko urządzenie wymaga odpowiedniego podejścia i doboru. Również sam rodzaj klimatyzacji jest tutaj kluczowy, a jego odpowiedni dobór często jest przez nas błędnie określany. Podstawowym błędem jest impulsywne kupno urządzenia przenośnego podczas mocnych, letnich upałów. Decydujemy się na przenośny klimatyzator, który potem okazuje się nie spełniać naszych oczekiwań. Trzeba pamiętać, że kompaktowa wersja klimatyzacji sprawdza się tylko w niewielkich pomieszczeniach. Z nadmiernymi upałami również nie będzie dawał sobie rady. W dodatku jego pobór prądu jest znacznie wyższy od wersji stacjonarnej – przez co nasze rachunki drastycznie wzrosną. W większości przypadków najlepszym rozwiązaniem będzie wersja split dzieląca się na jedno urządzenia wewnętrzne i zewnętrzne. W przypadku chłodzenia całego mieszkania bądź domu lepszym wyjściem będzie opcja multisplit z kilkoma urządzeniami wewnętrznymi. Dobór typu instalacji również zależny jest od wielu zmiennych – w tym możliwości remontowych jak i instalacyjnych. Odpowiedni fachowiec najlepiej określi odpowiednie rozwiązanie do naszych okoliczności, standardów i oczekiwań. Na pewno pomocny w uniknięciu błędów będzie ten poznański serwis klimatyzacji https://klima-poznan.pl/serwis-klimatyzacji/

Impulsywnie podejmując decyzję o instalacji i montażu klimatyzacji w naszym domu często popełniamy podstawowe błędy związane z tym zagadnieniem. Taką wbrew pozorom skomplikowaną inwestycję warto dokładnie przemyśleć tak, aby w pełni cieszyć się nowoczesnym technologicznie rozwiązaniem, które zdecydowanie jest warte swojej ceny!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *