Szkolenia survivalowe – co zabrać ze sobą na kurs aby przetrwać?

Szkolenia survivalowe są w ostatnich latach bardzo modną formą aktywnego wypoczynku. Często wybierają je osoby, które na co dzień pracują za biurkiem i mają stresującą, ale dosyć monotonną pracę. Wtedy survival jest dobra opcją i sposobem na rozładowanie energii i dostarczenie organizmowi zdrowej dawki adrenaliny.

Wyjazdy survivalowe można znaleźć w ofercie wielu firm eventowych czy innych ośrodków, które oferują ciekawe szkolenia czy zajęcia sportowe. Podczas takich wypadów uczestnicy uczą się przetrwania w trudnych warunkach i jedynie przy wykorzystaniu tego, co mają w podręcznym ekwipunku. Dla osób uczestniczących w takich szkoleniach to możliwość sprawdzenia swojej wytrzymałości psychicznej i fizycznej, okazja do przeżycia czegoś nowego, a także do pracy nad swoją kondycją. Warto jednak do takich wyjazdów dobrze się przygotować, aby zawsze mieć pod ręką niezbędny sprzęt.

Szkła przetrwania i radzenia sobie z dala od wygód

Noże HelleZajęcia i wyjazdy survivalowe organizowane są najczęściej z daleka od miasta, na wsi lub na terenach leśnych, gdzie nie brakuje trudnych dróg, zarośli, miejsc ciężkich do poruszania się i wymagających sporej wytrzymałości. Uczestnicy szkoleń często są skazani na spanie w spartańskich warunkach w samodzielnie wykonanych szałasach, a także na żywienie się tym, co sobie znajdą, złowią lub upolują. Warto więc mieć pod ręką specjalistyczny sprzęt, który ułatwi wykonywanie zadań i przetrwanie. Dobrym wyposażeniem dla każdej osoby wybierającej się na szkolenie survivalowe będzie sprawny, solidny i wytrzymały nóż. Na trudne warunki idealne stworzone wydają się noże firmy Helle, które są tak wykonane, by ułatwiać manewrowanie nimi w nietypowych warunkach, z dala od wygodnych stołów czy blatów. Dobrej jakości nóż przyda się nie tylko podczas przygotowywania posiłków, ale również w czasie przepraw przez leśne zarośla, przygotowywania miejsca na ognisko czy na nocleg.

Zainwestuj w dobry plecak i odzież

Choć szkolenia survivalowe oznaczają przede wszystkim konieczność przetrwania w trudnych warunkach, nie oznacza to, że nie możemy korzystać ze zdobyczy techniki. Na początku warto wyposażyć się w dobry, nieprzemakalny plecak, w którym zmieścimy cały bagaż podręczny. Plecak powinien być dobrze wyprofilowany, aby wygodnie się go nosiło przez wiele godzin. Powinien mieć również sporo kieszonek, także tych zewnętrznych, w których można umieścić sprzęt, który będziemy używać regularnie. Sprawdzi się miejsce na noże, latarki, mapy, a także na butelki z wodą, które zawsze warto mieć pod ręką. Dobry plecak, który jest stworzony do trudnych warunków, powinien być trwały, wytrzymały, odporny na uszkodzenia i zniszczenia. Przy jego pakowaniu warto wykazać się zdolnością planowania i przewidywania. Dzięki temu zawsze będziemy mieć pod ręką podstawowy sprzęt, który pomoże przetrwać w lesie czy w innych trudnych i niespotykanych na co dzień warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *