Jedź na kurs językowy za granicę i naucz się angielskiego!

nauka-jezyka-hiszpanskiego-w-hiszpanii

Nauka przez zabawę to najlepszy sposób na poznanie języka obcego. Wiedzą o tym nie tylko dzieci, ale także dorośli, którzy często borykają się z barierą językową. Jak opanować język w miłej i przyjaznej atmosferze tak, aby zapamiętać go na długie lata? Znamy odpowiedź na to pytanie!

Nauka języka obcego na kursie językowym za granicą ma wiele zalet i pod wieloma względami znacznie przewyższa naukę w kraju. Zwolennicy tej metody twierdzą, że bez wyjazdu nie da się opanować języka obcego. A na naukę nigdy nie jest za późno!

Dlaczego warto wyjechać na kurs językowy za granicę?

Powodów jest wiele. Z jednej strony warto myśleć o przyszłości. Nowe szanse kariery zawodowej, chęć zdobycia awansu lub zmiana pracy sprawiają, że znajomość języka angielskiego będzie naszym atutem. Z drugiej strony – dostęp do codziennych informacji, które często pojawiają się w obcym języku, chęć zgłębienia fachowej wiedzy, która często pojawia się w języku angielskim. Kolejnym powodem, dla którego będziemy chętniej myśleli o wyjeździe na kurs językowy za granicę jest zdobycie nowych, międzynarodowych znajomości. Często takie kontakty zostają na dłużej, a z biegiem czasu przeradzają się w wieloletnie przyjaźnie. Dzięki takiemu wyjazdowi, młodsi uczestnicy kursu poprawią swoje wyniki językowe w szkole, a także będą mieli lepszy start w dorosłe życie.

Mimo, że powodów moglibyśmy znaleźć znacznie więcej, to samą organizację wyjazdu warto przekazać w dobre ręce. Ilość ośrodków szkolnych sprawia, że często mamy problem z wyborem właściwego miejsca i nie wiemy na co zwrócić uwagę, szukając właściwej szkoły językowej. W tym celu warto zwrócić się do sprawdzonej i zaufanej firmy, np. Agencji Turystycznej ATAS, która od lat pomaga kursantom w wyborze odpowiedniego ośrodka. Warto zastanowić się nad najważniejszymi aspektami, na których nam zależy, a resztę zostawić w rękach fachowców.

Gdzie warto uczyć się języka angielskiego?

Londyn

Kolebka języka angielskiego. Stolica Wielkiej Brytanii przyciąga rokrocznie setki tysięcy kursantów z całego świata, którzy przyjeżdżają tu, aby podszlifować znajomość języka angielskiego oraz nauczyć się brytyjskiego akcentu. To nie tylko jedno z najciekawszych miejsc, do których można udać się w celu nauki języka. To także fascynujące, wielokulturowe miasto, które warto odkryć na nowo. Jedno z największych w Europie przyciąga ilością zabytków, interesujących miejsc, które warto odwiedzić, tradycją i kulturą, którą warto poznać, typową brytyjską kuchnią, której warto posmakować oraz mnóstwem atrakcji, których nie spotykamy w innych zakątkach naszego globu. To zdecydowanie jedno z najważniejszych miejsc, które trzeba odwiedzić chcąc zgłębić tajniki i dobrze władać językiem angielskim.

Malta

Mimo, że Malta jest jedną z najmniejszych wysp Morza Śródziemnego, to warto przyjechać tu na wakacje i naukę języka angielskiego. Dawna kolonia brytyjska, w której język angielskim jest drugim, po maltańskim, urzędowym językiem. Trudno będzie spotkać tu Maltańczyka, który nie mówi płynnie po angielsku! Ilość szkół językowych oferujących naukę jest także bardzo duża. Warto zastanowić się czy zależy nam na małej, kameralnej i rodzinnej szkole, czy wolimy międzynarodowe ośrodki, które mają swoje siedziby w różnych miejscach na świecie. Bez względu na to co wybierzemy, mamy pewność, że nauka będzie na wysokim poziomie, a pogoda dopisze nam praktycznie przez cały rok! Słoneczna i ciepła aura sprawia, że będziemy się tutaj dobrze czuć, a po zajęciach w szkole językowej możemy wybrać się na spacer po mieście, wylegiwanie się na jednej z plaż czy odkrywanie uroków i atrakcji, jakie oferuje Malta.

Cypr

Jeśli nie Malta, to innym, ciekawym kierunkiem na naukę języka angielskiego jest Cypr. Wyspa zachwyca o każdej porze roku. Bogata historia, wspaniała kultura, malownicze krajobrazy i wyśmienita kuchnia sprawiają, że przyjazd tu będzie połączeniem przyjemnego z pożytecznym! Duże zainteresowanie turystyką to powód, dla którego mieszkańcy wyspy mówią płynnie w języku angielskim. Dlatego Cypr może być ciekawą alternatywą dla znanej i lubianej Malty. Warto rozważyć ten kierunek, ponieważ nie tylko klimat, ale także kultura, zwyczaje i tradycje czy gościnność mieszkańców sprawią, że będziemy mogli spędzić tu niesamowity czas na nauce języka angielskiego i odrywaniu uroków tego malowniczego miejsca.

Kurs językowy za granicą to najlepszy sposób, aby przekonać się, że to nie oceny w szkole są najlepszą motywacją do nauki języka obcego. Liczy się przyjemność z rozmowy, kontakt z drugim człowiekiem, możliwość dowiedzenia się czegoś nowego i podzielenia się swoją wiedzą. Niezależnie od postępów w pokonywaniu kolejnych poziomów językowych, pobyt na kursie za granicą można zaliczyć do udanych przedsięwzięć i inwestycji, które zaprocentują w przyszłości.

Więcej informacji na ten temat na stronie szkoły językowej w Bielsku

1 komentarz

  1. Lamington pisze:

    Swego czasu byłem w Grecji na takim kursie. Sporo daje ale trzeba mieć już jakieś podstawy aby móc chociaż zacząć konwersacje. Warto też znać nieco historię danego regionu w którym się przebywa. Ja o Korfu dowiedziałem się ze strony http://salatkapogreckuwpodrozy.pl/. Sporo potem podczas rozmowy mogłem wyłapać o tamtejszych 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *