Jesteś trenerem personalnym? Dowiedz się jak i dlaczego warto podnieść swoje kwalifikacje!

Podnoszenie kwalifikacji w ramach kariery trenera personalnego to fantastyczny sposób na zwiększenie zarobków, bycie na bieżąco w tematach treningu fitness i trendów z tym związanych, ma to także swoje walory, jeśli chodzi o dodawanie umiejętności do CV i cieszenia się sukcesem w karierze.

sport-2262083_960_720

Jak wszyscy wiemy, branża fitness wciąż się rozwija. Ludzie XXI wieku lepiej rozumieją, co to znaczy:

  • trenować,
  • być w dobrej formie,
  • mieć cele,
  • dobrze się spisywać,
  • zdrowo jeść.

W ogólnej populacji jest także większe zrozumienie i akceptacja tego, że osiągnięcie tych celów i dokonanie pozytywnych zmian to nie tylko karnet na siłownie czy ławeczka treningowa do ćwiczeń prosta w domu – ale to wymaga często pomocy wykwalifikowanego trenera personalnego. To z kolei oznacza ogromne zapotrzebowanie na wykwalifikowanych trenerów osobistych.

Ogromne zapotrzebowanie na trenerów personalnych oznacza, że równocześnie istnieje jeszcze większe zapotrzebowanie na kształcenie w tym kierunku. Zostanie nauczycielem upoważnionym do prowadzenia personalnych kursów szkoleniowych, może więc być niezwykle lukratywną karierą.

Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć uzyskanie kwalifikacji w zakresie edukacji personalnej fitness:

  • Uzupełnisz swoje dochody
  • To satysfakcjonująca kariera
  • Zapewnia to intelektualną przyjemność
  • Oferuje elastyczność i różnorodność w ramach zawodu

Jedną z głównych zalet zostania bardziej wykwalifikowanym trenerem personalnym jest to, że może to być fantastyczny sposób na uzupełnienie dochodów i zarobienie niewielkiego (lub bardzo) dodatkowego pieniądza. Stosunkowo łatwo jest znaleźć równowagę między swoimi klientami i znaleźć czas na dodatkowe szkolenia. Być może twoje weekendy są bardziej spokojne, może więc zapisanie się na kurs odbywający się w sobotę lub niedzielę w niepełnym wymiarze będzie pasować do twojego harmonogramu. Większość klientów korzysta z Twoich usług przed lub po pracy? A potem zrzucenie okazyjnego kursu na swoje plany może przynieść dodatkowy dochód. Rola nauczyciela może być bardzo elastyczna, jeśli jest to dodatkowy dochód. Możesz zapisać się na kursy i bez problemu dopasować je do swojego harmonogramu.

Satysfakcjonująca kariera

Kolejnym doskonałym powodem do rozważenia w kontekście zdobycia dodatkowych kwalifikacji do nauki jest to, jak satysfakcjonujące może być doświadczenie późniejszej pracy i dzielenie się swoją wiedzą. Twoja wiedza może mieć rzeczywisty wpływ na innych – dzieląc się swoimi własnymi doświadczeniami pomożesz innym żyć lepiej, rozwijać skrzydła, cieszyć się życiem. To napełni cię dumą i satysfakcją z pracy. Nie zapominaj też, że kiedy Twoi podopieczni odniosą sukces, będziesz mógł cieszyć się tak samo wiedząc, że pomogłeś im to zrobić.

Poza tym szkolenia w pełnym wymiarze godzin lub w niepełnym wymiarze godzin rozwiną twoje umiejętności, co bardzo się przyda, gdyż docelowo będziesz pracować z różnymi osobami z bardzo różnych środowisk, jednocześnie mając na uwadze różne style uczenia się. Podnosząc swoje kwalifikacje przygotujesz się do tego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>