Jesteś trenerem personalnym? Dowiedz się jak i dlaczego warto podnieść swoje kwalifikacje!

Podnoszenie kwalifikacji w ramach kariery trenera personalnego to fantastyczny sposób na zwiększenie zarobków, bycie na bieżąco w tematach treningu fitness i trendów z tym związanych, ma to także swoje walory, jeśli chodzi o dodawanie umiejętności do CV i cieszenia się sukcesem w karierze.

sport-2262083_960_720

Jak wszyscy wiemy, branża fitness wciąż się rozwija. Ludzie XXI wieku lepiej rozumieją, co to znaczy:

  • trenować,
  • być w dobrej formie,
  • mieć cele,
  • dobrze się spisywać,
  • zdrowo jeść.

W ogólnej populacji jest także większe zrozumienie i akceptacja tego, że osiągnięcie tych celów i dokonanie pozytywnych zmian to nie tylko karnet na siłownie czy ławeczka treningowa do ćwiczeń prosta w domu – ale to wymaga często pomocy wykwalifikowanego trenera personalnego. To z kolei oznacza ogromne zapotrzebowanie na wykwalifikowanych trenerów osobistych.

Ogromne zapotrzebowanie na trenerów personalnych oznacza, że równocześnie istnieje jeszcze większe zapotrzebowanie na kształcenie w tym kierunku. Zostanie nauczycielem upoważnionym do prowadzenia personalnych kursów szkoleniowych, może więc być niezwykle lukratywną karierą.

Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć uzyskanie kwalifikacji w zakresie edukacji personalnej fitness:

  • Uzupełnisz swoje dochody
  • To satysfakcjonująca kariera
  • Zapewnia to intelektualną przyjemność
  • Oferuje elastyczność i różnorodność w ramach zawodu

Jedną z głównych zalet zostania bardziej wykwalifikowanym trenerem personalnym jest to, że może to być fantastyczny sposób na uzupełnienie dochodów i zarobienie niewielkiego (lub bardzo) dodatkowego pieniądza. Stosunkowo łatwo jest znaleźć równowagę między swoimi klientami i znaleźć czas na dodatkowe szkolenia. Być może twoje weekendy są bardziej spokojne, może więc zapisanie się na kurs odbywający się w sobotę lub niedzielę w niepełnym wymiarze będzie pasować do twojego harmonogramu. Większość klientów korzysta z Twoich usług przed lub po pracy? A potem zrzucenie okazyjnego kursu na swoje plany może przynieść dodatkowy dochód. Rola nauczyciela może być bardzo elastyczna, jeśli jest to dodatkowy dochód. Możesz zapisać się na kursy i bez problemu dopasować je do swojego harmonogramu.

Satysfakcjonująca kariera

Kolejnym doskonałym powodem do rozważenia w kontekście zdobycia dodatkowych kwalifikacji do nauki jest to, jak satysfakcjonujące może być doświadczenie późniejszej pracy i dzielenie się swoją wiedzą. Twoja wiedza może mieć rzeczywisty wpływ na innych – dzieląc się swoimi własnymi doświadczeniami pomożesz innym żyć lepiej, rozwijać skrzydła, cieszyć się życiem. To napełni cię dumą i satysfakcją z pracy. Nie zapominaj też, że kiedy Twoi podopieczni odniosą sukces, będziesz mógł cieszyć się tak samo wiedząc, że pomogłeś im to zrobić.

Poza tym szkolenia w pełnym wymiarze godzin lub w niepełnym wymiarze godzin rozwiną twoje umiejętności, co bardzo się przyda, gdyż docelowo będziesz pracować z różnymi osobami z bardzo różnych środowisk, jednocześnie mając na uwadze różne style uczenia się. Podnosząc swoje kwalifikacje przygotujesz się do tego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *