Kariera w branży turystycznej? To jest ten moment!

Hotel-Service

Branża turystyczna i hotelarska to branża oferująca mnóstwo możliwości kariery – od bycia menadżerem ds. żywności i napojów przez obsługę wysokiej klasy linii rejsów wycieczkowych po pracę w hotelu na różnych stanowiskach. Równocześnie mowa branży, która stale się rozwija i ewoluuje w kierunku nowych trendów, dlaczego więc nie zbadać dostępnych w niej opcji i nie poszukać czegoś dla siebie? Możliwości kariery w branży turystycznej czekają!

Kariera do rozważenia przy studiowaniu turystyki i hotelarstwa

Branża turystyczna i turystyczna stanowi 9,8% światowego PKB i wciąż rośnie. Odpowiedzialna za jedno z każdych jedenastu miejsc pracy na całym świecie, jest to branża będąca największym na świecie pracodawcą według Światowej Organizacji Turystyki. Każdego dnia pojawia się nowy pomysł na jej rozwój, wielkie firmy inwestycyjne podpisują się pod projektami luksusowych kurortów lub otwierają drzwi kolejnej restauracji. W ciągu ostatnich dwudziestu lat liczba osób pracujących w tej branży podwoiła się, a liczba turystów zwiększy się dwukrotnie w ciągu kolejnych dwudziestu lat. Rosnące liczby są tylko odbiciem rozwijającej się klasy średniej – co także przemawia na korzyść pracy w tej branży prawie niedotkniętej kryzysem gospodarczym. Wydaje się, iż przemysł ten jest odporny i dostosowuje się do wymagań konsumenta. Od wycieczek po festiwale, branża ciągle się zmienia, stara się być większa i lepsza.

Ze względu na ciągły wzrost tego zorientowanego na usługi, wysokoenergetycznego i napędzanego produktywnością sektora hotelarsko-turystycznego, istnieje wysokie zapotrzebowanie na wykwalifikowaną siłę roboczą. Sam sektor, zdaniem ekspertów w tej dziedzinie, będzie miał trudności ze znalezieniem wystarczająco wykwalifikowanych talentów do prognozowanych 80 milionów miejsc pracy, które zostaną wygenerowane w ciągu następnych dziesięciu lat. Możliwości rozwoju kariery turystycznej obfitują na całym świecie od domków na wynajem w Honolulu po hotele zakopane centrum!

Czy to nie brzmi ekscytująco? Nie ma lepszego czasu na zbadanie możliwości w branży hotelarskiej i turystycznej, zaangażowanie się i rozwój kariery niż dzisiaj!

Spójrzmy na kilka możliwości

Bankiety i konferencje

Wymagająca, a jednocześnie bardzo profitowa kariera zawodowa czeka w hotelach, ośrodkach wypoczynkowych i centrach konferencyjnych, które zakładają pokoje i organizują imprezy. Jeśli lubisz oglądać wydarzenie od początkowych etapów planowania do samego końca, może to być coś dla Ciebie. Od organizacji 500-osobowej gali w celu zwiększenia świadomości na temat pomocy humanitarnej dla imprez politycznych i imprez firmowych – nigdy się nie będziesz nudzić,twoi klienci zawsze się zmieniają, tworząc wyjątkowe środowisko. Studiuj turystykę i hotelarstwo aby wejść w tę niszę.

Zarządzanie spa i wellness

Chodzi o zapotrzebowanie na osoby odpowiedzialne za bieżące funkcjonowanie uzdrowiska zdrowia lub urody. W zależności od wielkości miejsca, w którym jest się zatrudnionym stanowisko może być ukierunkowana na obsługę klienta lub bardziej biznesową, gdzie obsługuje się cały marketing, harmonogramy i szkolenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *