Kasa fiskalna dla firm sprzątających? Co mówią na ten temat przepisy?

time-tracking-for-cleaning-service-business

Obowiązek posiadania i użytkowania kas fiskalnych mają wszyscy przedsiębiorcy, którzy dokonali sprzedaży towarów i usług dla odbiorców prywatnych (indywidualnych, nie posiadających działalności gospodarczej), na kwotę ponad dwudziestu tysięcy złotych. Wcześniej oczywiście wystawiali faktury, jednak po przekroczeniu tej kwoty – w razie kolejnej sprzedaży towaru, lub usługi – muszą wystawić popularny paragon z kasy fiskalnej.

Od 1 stycznia 2017 roku do 31 grudnia wspomnianego wcześniej roku, weszły w życie nowelizacje dotyczące tego przepisu. Mianowicie od tych czynności są zwolnieni przedsiębiorcy z umiarkowaną, lub znaczną utratą wzroku, prowadzący działalność gospodarczą osobiście, lub zatrudniający osobę niewidomą (z umiarkowaną, lub znaczną utratą wzroku), oraz lekarze, prawnicy i doradcy podatkowi.

Nie muszą oni posiadać kasy fiskalnej, tym samym nie podlegają obowiązkowi ewidencjonowania sprzedaży swoich towarów i usług. (rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 16 grudnia 2016 roku, w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji, przy zastosowaniu kas rejestrujących – Dz.U. z 2016 r. poz.2177). Niestety nie dotyczy to firm sprzątających, które muszą ewidencjować swoje usługi zgodnie z przepisami.

Sprzątać samemu, czy zatrudnić firmę?

Znalezienie dobrej formy sprzątającej może okazać się nie lada problemem. W końcu, skoro sami nie sprzątamy, musi być ku temu jakiś powód. Np. brak czasu, albo problemy ze zdrowiem, czy też zwykła niechęć do tego typu czynności. Najczęściej jest to brak czasu, lub pracowników, którym przecież trzeba płacić. Koszt utrzymania takich pracowników może być duży, dlatego lepiej sprawdzić która firma sprzątająca może zaoferować nam najlepsze i najtańsze usługi porządkowe. W internecie jest wiele firm sprzątających, oferujących swoje usługi zarówno dla dużych, jak i małych firm. Także i osoby prywatne mogą wynająć firmę sprzątającą nie tylko na wielkie uroczystości rodzinne, ale także na tzw. „dzień powszedni”.

Kto najlepszy do tej roboty?

Każda firma sprzątająca powinna posiadać swój sprzęt potrzebny do dokładnego sprzątania. Także środki czystości. Jest to priorytetowa sprawa. Np. firma Robserwis, którą można znaleźć na stronie: http://www.robserwis.pl, posiada odpowiednich ludzi, maszyny, oraz środki potrzebne do profesjonalnego wykonywania swojej pracy. W swojej ofercie posiadają dużą różnorodność usług, które mogą wykonywać szybko i „bez kolizyjnie”, czyli w poszanowaniu czasu zamawiającego. Firma – oprócz sprzątania wewnętrznego – przeprowadza także „sprzątanie” zewnętrzne, czyli np. czyszczenie dachów, kostki brukowej, mycie okien, elewacji, czy garaży podziemnych.

Standardowo może prać dywany, czyścić wykładziny PCV, czy same posadzki. Ceny są optymalne i dostosowane do potencjalnego klienta. Wszystko zależy od tego, jaką prace zamówi. Warto skorzystać z usług tej firmy, ponieważ swoją pracę wykonują rzetelnie i szybko. A przecież o to nam chodzi, aby firma sprzątające wywiązała się jak najbardziej rzeczowo ze swych obowiązków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *