Pomysł na biznes: usługi remontowo-wykończeniowe – od czego zacząć?

worker

W dzisiejszym świecie, na rynku budowlanym jest ogromny popyt na usługi remontowo-wykończeniowe. Szczególnie w wielkich miastach jak, np. Kraków, same remonty obejmują prawie 80% rynku budowlanego. Ludzie ciągle coś remontują, udoskonalają, dobudowują, dlatego firmy remontowo-wykończeniowe mają pełne ręce roboty. A niestety w dzisiejszych czasach jest trudno o pracowników – szczególnie tych znających się na swej robocie. Jeśli już mamy taką okazję, można pokusić się do otwarcia działalności gospodarczej o profilu budowlano – remontowym i zacząć pracować na swój rachunek i dla siebie.

Co można robić w takiej firmie remontowo-wykończeniowej?

Praktycznie wszystkie remonty i wykończenia, związane z budowlanym profilem. Np. można zakładać chętnym odbiorcom żaluzje zewnętrzne, czy żaluzje fasadowe. Montaż takich żaluzji może przebiegać bardzo szybko. Wszystko zależy od tego, jakich mamy pracowników, lub czy sami jesteśmy profesjonalistami i na montowaniu żaluzji „zjedliśmy zęby” – czyli znamy się na tej profesji doskonale (więcej na stronie http://www.zaltech.com.pl/zaluzje-fasadowe-zewnetrzne-selt-krakow/). Np. w dużych miastach (jak np. Kraków) jest bardzo duże zapotrzebowanie na żaluzje zewnętrzne, czy żaluzje fasadowe.Ich montaż najczęściej przebiega bezproblemowo, a klienci są zadowoleni. Takie żaluzje fasadowe zewnętrzne nadają się nie tylko dla klientów indywidualnych. Także wszelkiego rodzaju sklepy, firmy itp. korzystają z tego udogodnienia tym bardziej, że mogą się przy okazji reklamować całkowicie za darmo ( w końcu żaluzja po zakupie i montażu, należy do nich).

Nie tylko montaż żaluzji

Firmy remontowo-wykończeniowe mogą zajmować się wieloma pracami. Żaluzje – to tylko dodatek do zarobku. Oczywiście, istnieją firmy zajmujące się montażem żaluzji przede wszystkim. Jest to ich tak jakby główny profil. Jednak na samych żaluzjach nie byliby w stanie się utrzymać. Dlatego robią jeszcze inne rzeczy. W określeniu usług remontowych pomagają im ich umiejętności, lub umiejętności ich pracowników. Jeśli np. ktoś pragnie położyć w domu nowe flizy, może zapytać, czy firma remontowo-wykończeniowa, oprócz montażu markiz zewnętrznych, czy fasadowych, zajmie się także ich łazienką. Jest wiele starych budynków w Krakowie. Gro z nich posiada status zabytku. Remont takich budynków wymaga zgody konserwatora zabytków pomimo tego, że jest np. budynkiem prywatnym.

Dlatego firmy remontowo-wykończeniowe powinny posiadać odpowiednie umiejętności, pozwalające im na profesjonalne dokonanie takiego remontu. W sam remont może wchodzić także nawet wymiana całego dachu, co w mieście wymaga odpowiednich pozwoleń. Nie można sobie tak po prostu zmienić dach – bo tak nam się podoba. Bez odpowiedniego pozwolenia, można zapłacić dużą karę, oraz być zobowiązanym do przywrócenia stanu pierwotnego. I właśnie firma remontowo-wykończeniowa powinna o tym wiedzieć i przekazać tę wiedzę potencjalnemu klientowi. Aby nie było za późno i klient nie był zmuszony do nieplanowanych wydatków. Niemniej, warto otworzyć taką działalność, ponieważ można na niej nieźle zarobić.

2 komentarze

  1. Ech nie wiem kto to pisał… Jednak zanim zaczniesz być doradcą sam zacznij być profejsonalny w swej dziedzinie, bo niestety nie jesteś:-)

  2. Cześć, jestem Pamela Rosa Flores, prawowity i niezawodny pożyczkodawca. Udzielam pożyczki na jasnych i łatwych do zrozumienia warunkach. Potrzebujesz pożyczki lub twój bank odmówił wcześniej udzielenia ci pożyczki, jest to okazja, której szukasz. Oferujemy wszelkiego rodzaju pożyczki, takie jak kredyty biznesowe, kredyty samochodowe, kredyty korporacyjne, kapitał podwyższonego ryzyka, kredyt mieszkaniowy, kredyt studencki lub dowolny kredyt o oprocentowaniu 2%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *