Kawa, fajki, papierośnice – jak powinno wyglądać wnętrze sklepu tytoniowego?

img_2174

Wiadome jest, że im dłużej zwlekamy z wymyśleniem i założeniem naszej własnej firmy, tym trudnej znaleźć coś unikatowego, coś co wpadnie w oko dużej liczbie ludzi i będzie nam przynosiło zadowalające nas zyski. W minionych latach powstało naprawdę wiele sklepów odzieżowych, które do tej pory zasłużyły sobie na niemały prestiż. Ciężko będzie z nimi konkurować. Dobrze, idźmy więc dalej…

Sklep spożywczy?

W dobie wielkich supermarketów, gdzie naprawdę sporą ilość produktów możemy dostać za prawie bezcen, nie ma sensu w inwestowanie w kolejny tego typu biznes. Gastronomia? Tutaj również ciężko będzie się wybić. Ludzie teraz żyją w biegu, królują tanie fastfoody. Je również będzie bardzo ciężko przebić. Restauracja? Mało kto ma teraz czas na obiady na mieście, poza tym jest to dla przeciętnego Kowalskiego dosyć kosztowne.

Dobrą inwestycją może okazać się założenie sklepu tytoniowego

Na rynku profesjonalnych sklepów tego typu nie jest wiele. Palaczy jest coraz więcej, a jak wiadomo większość z nich to smakosze i chcą palić tylko najwyższej jakości towar. Dobrze, wiemy już jaki interes założyć. Teraz odpowiedzmy sobie na pytanie: jak powinno wyglądać wnętrze sklepu z tytoniem?

Takie miejsca mają swoją lokalizację nieopodal rynku lub w galeriach handlowych. Charakteryzują się tym, że są dość niewielkie. Jeżeli mamy zamiar rozpocząć biznes, nie oczekujmy, że będziemy mieli ogromne pomieszczenie do sprzedaży. Ale nawet z tego możemy zrobić dobry atut. Mały sklep, dobrze urządzony może kojarzyć się z przyjaznym i przytulnym miejscem. Trzeba zadbać o kompetentnego i miłego pracownika, który miłym, spokojnym tonem powie klientowi wszystko to, co chce usłyszeć.

Samo miejsce powinno być wyposażone w różne gatunki tytoniu

Od mocnych, przez smakowe po słabe dla ludzi palących tylko dla smaku. Skoro mowa o smaku: w naszym sklepie nie musi być tylko sam tytoń. Większość fanów tytoniu jest również fanami kawy, więc w nią również warto zaopatrzyć nasz sklep. Poza tym, stylowe akcesoria do palenia: lufki, papierośnice, urządzenia do samodzielnej produkcji papierosów, bletki lub ozdobne paczki dla osób, które cenią sobie styl i elegancję (zobacz przykładowy asortyment takiego sklepu www.trafika.pl/pl/c/Tytonie-papierosowe/60). Można też zainwestować w filiżanki z ozdobami pasującymi do ozdób, które są na zapalniczkach.

Jeżeli nasz biznes się rozkręci i będziemy mogli przenieść się do większego lokalu – ale nie ogromnego, ten interes tego naprawdę nie wymaga – możemy urządzić w nim małą palarnię. Miejsce, gdzie klienci mogliby spróbować jak smakuje, który chcą zakupić. Inwestycja ta jednak jest kosztowna, ponieważ musimy kupić odpowiednie klimatyzatory, aby odprowadzały dym tytoniowy.

kappa-xp-touch-2grPomysł z założeniem sklepu tytoniowego może być bardzo opłacalną dla nas inwestycją, pod warunkiem, że dobrze się do niego przygotujemy. W biznesie jednak najważniejsza jest cierpliwość. Należy pamiętać, że sukces nie przychodzi od razu i może minąć kilka miesięcy zanim nasz sklep będzie sławny i popularny. Trzeba uparcie dążyć do celu, reklamując naszą działalność na wszelkie możliwe sposoby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *