Kropić się czy nie? O perfumowym savoir-vivre w pracy

9CIHg-perfume_workplace

Perfumy dla kobiety to jak kropka nad „i”, wisienka na torcie, dopełnienie całości stroju, ale także i naszego nastroju. Nie ukrywajmy bowiem tego, że każdy zapach, którym sie skrapiamy powinien być dobrany do czynników takich jak ubiór, pora roku i dnia, sytuacja w jakiej się będziemy znajdować (np. impreza, praca, randka itp.), ale także i do naszego samopoczucia.

Dlaczego to takie ważne?

Bowiem jeśli będziesz się czuć zmęczona, mdłe i ciężkie zapachy jeszcze pogłębią Twoją melancholię. Dlatego lepiej, jeśli wtedy wybierzesz na przykład cytrusowe orzeźwiające zapachy.

Kilka podstawowych zasad stosowania perfum

Zanim pokropisz się perfumami, to dokładnie przeczytaj poniższy tekst. Zapamiętaj też zasadę: perfumy mają dobrze współgrać z Twoim naturalnym zapachem, a nie go zastępować lub co gorsza „zabijać”. Dlatego zawsze skrapiaj się pachnidłem po prysznicu lub kąpieli. Absolutnie nie ma ono Ci jej zastępować. Cóż, możesz powiedzieć, że jesteśmy brutalni wspominając o tym, ale niestety, wiele kobiet przestaje o tym pamiętać i spiesząc się z jednego spotkania na drugie, w pośpiechu wylewa na siebie pół flakonu.

Pamiętaj także, aby na raz używac tylko jednego zapachy, a nie mieszanki dwóch lub większej ich ilości. Jeśli chcesz zmienić zapach poprzedni należy z siebie zmyć. Pamiętaj także, że perfum nie psikamy na ubranie tylko na ciało. Kilka kropel w odpowiednich miejscach może zdziałać cuda. Należy je nanosić na skórę na nadgarstkach, pomiędzy piersiami, szyi i karku, a nawet i włosy. W tym ostatnim przypadku powinnaś jednak pamietać o zasadzie: im mniej tym lepiej.

Jakie perfumy na jaką okazję

W ciągu dnia wybieramy lekkie kwiatowe zapachy, na wieczór zaś te cięższe, na przykład z dodatkiem piżma. Nie musisz być wierna jednemu zapachowi, choć warto, abyś miała swój ulubiony, który będzie współgrał z Twoją osobowością. Jeśli jednak lubisz eksperymenty dobrze, abyś przed zakupem skonsultowała sięz profesjonalistą pracującym w drogerii, który poradzi Ci przy jakich okazjach możesz go stosować.

Na spotkanie służbowe czy do pracy warto, abyś wybierała ledwo wyczuwalne wody, o drzewnym zapachu, na spotkanie z przyjaciółmi pokuś się o te świeże, orzeźwiające o kwiatowej lub cytrusowej nucie, a na randkę wybierz te ciężkie, z dodatkiem piżma.

Perfumowy savoir vivre w pracy

Stosowanie perfum w pracy to temat na dość długą dyskusję panelową. Są pracodawcy, którzy wręcz zabraniają w wewnętrznym kodeksie pracy, ich stosowania. Zezwalają tylko na używania mgiełek zapachowych o delikatnych zapachu bądź zapachowych balsamów do ciała. Dlaczego tak się dzieje? Jeśli bowiem w jednym pomieszczeniu siedzi kilkanaście osób i każda skropi się inną nutą, to po godzinie przebywania w tym pokoju efektywność wszystkich pracowników spada. Zaczynają się oni bowiem dusić powstałą kompozycją. Jeśli jednak pracodawca pozwala na stosowanie perfum lub nie wydał zakazu, to warto postawić na delikatne i odświeżające zapachy.

Neutralne zamiast zmysłowych. Pamiętaj, że one nie mają uwodzić , tylko podkreślić Twój profesjonalizm. Jeśli pracujesz w biurze to również zastosuj zasadę: im mniej tym lepiej. Wystarczy gdy skropisz się wtedy na nadgarstkach i dekolcie, włosy pozostaw na wieczór. Zrezygnuj z perfum natomiast, w momencie kiedy Twoje ubrania przesiąknięte są jeszcze zapachem płynu do prania.

Jeżeli zależy Ci na ciekawym zapachu, który nie będzie przeszkadzać Twoim współpracownikom zajrzyj na tę wodę toaletową: www.perfumerianiebieska.pl/pl/p/Christopher-Columbus-woda-toaletowa-100ml-spray/163

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *