Kilka istotnych wskazówek przed biznesową sesją zdjęciową.

Planujesz sesję biznesową? Koniecznie przeczytaj poniższy tekst, który może być dla Ciebie źródłem cennych informacji.

Odpowiednie zdjęcie biznesowe to podstawa w dobie Internetu i mediów społecznościowych. Odwiedzając czyjś profil na Goldenline, LinkedIn czy Facebooku, najpierw patrzy się na zdjęcie. Mając odpowiednią fotografię profilową, można zyskać pozytywny odbiór zarówno u potencjalnych klientów, jak i pracodawców. Poza tym warto mieć na uwadze, że to właśnie pozytywny wizerunek w sieci świadczy o naszym profesjonalizmie, a dobre pierwsze rażenie da się zrobić tylko raz. Co w takim razie zrobić, by potencjalni odbiorcy patrząc na zdjęcie, dostrzegli w Tobie osobę godną zaufania, z którą chcieliby współpracować? Aby zrobić dobrą sesję biznesową, warto się do niej wcześniej przygotować… (Zobacz przykładowe zdjęcia wykonane przez profesjonalnego fotografa).

Wybór odpowiedniej stylizacji

Na sukces Twojej sesji biznesowej ogromny wpływ będzie mieć wybór ubioru. Postaw na elegancki i schludny strój z dobrze dopasowanym krojem i kolorystyką. Zdecydowanie zrezygnuj zza dużych oraz za ciasnych ubrań, które tylko zniekształcają sylwetkę i sprawia, że na zdjęciach wyjdziesz niechlujnie. Takie same efekty może dać nieodpowiednio dobrana kolorystyka. Co w takim razie wybrać? Całe szczęście większość stylizacji biznesowych jest dostępna w całej palecie barw, Ty postaw na te neutralne barwy, w szczególności szarości oraz granat. Stonowany strój za to można rozjaśnić odpowiednimi dodatkami, w przypadku panów – krawatem, czy zegarkiem, u pań biżuterią – kolczykami, naszyjnikiem lub pierścionkami.

Zadbaj o swoją fryzurę

W sesji biznesowej nie tylko strój odgrywa ważną rolę. Również istotny wpływ na to, jak zostaniesz odebrany, odgrywa fryzura. W przypadku mężczyzn sprawa wydaje się prosta. Wystarczy schludne cięcie i przeczesanie włosów. Panie niestety mają o wiele trudniej. Na pewno warto zadbać o to, by fryzura była elegancka, ale stonowana, dopasowana do osobowości i wykonywanego zawodu. Co więcej, fryzura zawsze powinna być odpowiednio dobrana do typu urody. W przypadku fryzur biznesowych zwykle stawia się na gładkie i proste włosy, gdy chce się uzyskać formalny efekt, lub luźniejsze stylizacje, gdy efekt ma być nieformalny. Na pewno nieoceniona może okazać się pomoc profesjonalnego fryzjera, który pomoże dopasować fryzurę nie tylko do sesji, ale również do osobowości.

Nie bój pokazać emocji

Pamiętaj, że zdjęcia to przede wszystkim emocje. Dlatego też na Twojej fotografii biznesowej również nie powinno ich zabraknąć. Nie wierzysz? To w takim razie stań przed lustrem i zobacz jak wyglądasz z uśmiechem, a jak bez niego? Zdecydowanie lepiej na zdjęciach sprawdza się delikatny uśmiech, niż gradowa mina, która sprawi, że będziesz postrzegany jako ponurak. W pokazywaniu emocji nie ma nic złego i nie bój się tego robić. Tak naprawdę Twój uśmiech i dobra atmosfera sprawią, że sesja biznesowa zakończy się sukcesem, a Ty otrzymasz wiele dobrych kadrów.

Podobne artykuły:
Studia fotograficzne – gdzie w Krakowie nauczysz się robić zdjęcia?
Najpopularniejsze zawody w stolicy – na którym miejscu fotograf weselny?
Wakacje z obiektywem – co warto uwieczniać na fotografiach z urlopu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *