Kilka tajemnic dotyczących zabiegów keratynowych

Dla wielu kobiet sekret gładkich, lśniących włosów znajduje się w kuracji keratynowej. Proces jakim jest encanto krok po kroku jest bardziej popularny niż kiedykolwiek, ale czy możesz sobie na to pozwolić? Co to właściwie robi i jak długo to potrwa? Istnieje wiele tajemnic dotyczących zabiegów keratynowych, więc warto zajrzeć na https://www.sn2.eu, aby dowiedzieć się o tym więcej. Nasz portal również stworzył przydatny przewodnik, który wiele wyjaśni.

Czym jest prostowanie keratyną?

Zabieg keratynowy jest procesem chemicznym, który wygładza puszące się włosy. Wyniki mogą trwać do sześciu miesięcy. Istnieje wiele różnych wersji, które noszą różne nazwy – a twoja fryzjerka może dostosować mieszankę formuły do ​​twoich potrzeb. Niektóre wersje uwalniają formaldehyd po podgrzaniu ale wiele nowszych wersji, takich jak encanto keratyna krok po kroku nie ma formaldehydu. Bez względu na zawartość formaldehydu, na poziomie podstawowym, zabiegi keratynowe zanurzają się w mieszku włosowym i wstrzykują porowate miejsca keratyną, niezbędnym białkiem włosów. Twoje włosy będą wyglądać zdrowiej, bo takie naprawdę będą!

Czas potrzebny na wykonanie zabiegu keratynowego zależy od formuły stosowanej przez stylistę, a także od struktury włosów i ilości włosów – dlategp wizyta w salonie potrwa od dwóch do czterech godzin. Po przybyciu fryzjer najpierw umyje włosy. Następnie fryzjer zastosuje zabieg keratyny na mokrych włosach i pozwoli formule nasycić każdy kosmyk przez około pół godziny, lub fryzjer najpierw wysuszy włosy, a następnie zastosuje zabieg – znowu wszystko zależy od twojego fryzjerka i tego jakie potrzeby mają Twoje włosy.

Zabiegi keratynowe są tymczasowe i zmywają się po kilku miesiącach, prostowanie chemicznych środków relaksujących jest trwałe. Te dwa zabiegi wykorzystują również różne składniki, które dają różne wyniki. Używając głównego składnika:

  • wodorotlenku sodu
  • wodorotlenku litu
  • wodorotlenku potasu
  • wodorotlenku guanidyny

chemiczne środki relaksujące rozbijają i restrukturyzują wiązania w kręconych włosach, dzięki czemu włosy stają się słabsze i proste. Zamiast zmieniać skład chemiczny włosów, zabiegi keratynowe faktycznie wstrzykują porowate części włosów białkiem, dzięki czemu są gładsze. Po kilku miesiącach to się zmywa. Niektóre zabiegi obejmujące keratynowe prostowanie włosów krok po krokumogą zawierać roztwór, który uwalnia formaldehyd pod wpływem ciepła (istnieje również wiele nowych opcji wolnych od formaldehydu – sprawdź na encanto keratyna instrukcja ).

Normobaria montażCzy mogę to zrobić w domu?

Technicznie tak, ale nie spodziewaj się wyników, takich jak te które uzyskasz w salonie. Najpierw musisz kupić odpowiednie produkty. Wiele zabiegów zawiera słowo „keratyna”, ale nie oznacza to automatycznie, że są właśnie tym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *