Zanim odłożysz książki na bok – matura coraz bliżej!

Gratulacje! Udało ci się przejść przez kolejny rok szkolny! A może masz za sobą już próbne matury i wiesz już, jaka jest atmosfera podczas egzaminów i przyzwyczajasz się do faktycznych egzaminów? A może pozostały jeszcze 2 tygodnie i nie chcesz ryzykować wypalenia, więc wypróbuj nasze wskazówki poniżej!

1. Pozostaw przeszłość w spokoju

Nie zastanawiaj się nad egzaminami z minionych dni. Nie ma sensu sprawdzać, jakich odpowiedzi udzieliłeś w zeszłym tygodniu, ponieważ nie możesz z tym już nic zrobić. Moja rada? Zdobądź pudełko do przechowywania i zacznij wkładać do niego książki, kopie i notatki, jak tylko zdasz maturę wszystkie zdobyte pozycje na sklep.terazmatura.pl tam włożysz. Ale póki co – bierz się do ​​nauki!

2. Ucz się tylko na następny dzień

W ciągu tygodnia możesz mieć ochotę wcisnąć jak najwięcej osób w jedną noc, jak to możliwe, ale jest to zarówno strata energii, jak i czasu. Ucz się tylko z powtarzaniem do przedmiotów, które masz następnego dnia. Lepiej skoncentrujesz się i bardziej prawdopodobne będzie zachowanie informacji w tym temacie.

3. Sen jest kluczem

Sen podczas nocy jest niezbędny podczas wszystkich egzaminów. Twoja umiejętność koncentracji będzie lepsza, zdolność do przywoływania informacji będzie lepsza i do momentu popołudniowego egzaminu nie zawiedziesz się.

4. Nie przeginaj.

Niezależnie od tego, czy masz jeden czy dwa egzaminy w danym dniu, nie marnuj całego pozostałego dnia na naukę do następnego egzaminu. Twój mózg, jeśli pamięć służy mu poprawnie, poczuje się jak papka, kiedy skończysz dzień matury – a wiesz, że to nie tylko jeden egzamin. Weź kilka godzin wolnego na drzemkę, zrelaksuj się z książką, pooglądaj telewizję – po prostu odpocznij. Inne podejście nie będzie korzystne.

5. Przynęta cukru i kofeiny

Podziękujesz sobie, jeśli nie będziesz nadmiernie „kofeinowy”. Nie polegaj na kawie, napojach bezalkoholowych / napojach cukrowych i fast foodach jako źródle energii. Zwykła butelka zimnej niegazowanej wody jest świetna do utrzymania koncentracji (i nawodnienia!), A pożywienie takie jak awokado, jagody i ciemna czekolada są dobre zarówno dla twojego ciała, jak i umysłu. Nie chodzi o to, że całkowicie musisz sobie odmówić smacznej przekąski albo zimnego napoju – ale po prostu jedz z umiarem i trzymaj się zdrowej, zbilansowanej odpowiednio diety.

Skorzystaj z tych wskazówek dotyczących przetrwania, a będziesz zarówno energetyzowany, jak i zdolny poradzić sobie z tym, co stanie Ci na drodze w czasie egzaminów maturalnych, które jak wiesz zbliżają się nieuchronnie! Gdy ten piękny miesiąc maj 2020 się skończy, będziesz mógł zacząć cieszyć się latem – miejmy nadzieję, że wtedy pogoda będzie Ci sprzyjać, bowiem po intensywnych miesiącach nauki będziesz zasługiwał na właśnie taką nagrodę. Powodzenia w nadchodzącym paśmie egzaminów i pamiętaj o linku na początku artykułu, gdzie znajdziesz całą gamę materiałów, które mogą Ci pozwolić jeszcze lepiej się do tego wszystkiego przygotować.

Na pewno dasz radę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *