Kilka zasad dress code w pracy dla Panów

business-casual-dress-code-men-best-outfits

Dress code w pracy to obecnie podstawa każdego pracownika, który ma przede wszystkim do czynienia z klientami. Jest to inaczej mówią zbiór zasad dotyczących ubioru. Jakie są zasady ubioru współczesnego mężczyzny? Przeczytaj poniżej i wprowadź je w życie. Bądź na czasie.

Wybieramy garnitur

Panowie przyzwyczaili się do garniturów w kolorze czarnym. Niestety do pracy taki garnitur nie jest wskazany. Czerń jest kolorem bardzo uroczystym i oficjalnym, dlatego też tego typu garnitury możesz zakładać jedynie na uroczyste kolacje, bankiety itp. Na co dzień noś garnitury w odcieniach szarego aż po grafit lub niebieskiego aż po granat. Te kolory obecnie są najbardziej uniwersalnymi i pożądanymi barwami Twojego garnituru. Nigdy też nie zakładaj garnituru w kolorze brązowym z dwóch podstawowych powodów: kolor ten jest zarezerwowany dla seniorów, a także jeśli cofniemy się do przeszłości, to był on kolorem ubóstwa, gdyż nosili go chłopi i zakonnicy, a także pospolici mieszczanie. On również powinien zniknąć z Twojej listy.

A co powiesz na marynarkę?

Jeżeli chodzi o wybór marynarki to również powinna być ona w kolorach obecnie obowiązujących w dress code, jednakże latem możesz sobie pozwolić na kolor jasnego beżu, czy też koloru kawy z mlekiem. Pamiętaj jednak, że tylko latem. Istotną sprawą jest jednak, byś wiedział, że do marynarki możesz założyć koszulę z takim kołnierzem, jaki Ci się podoba i nie musisz zakładać krawata. Istotnym jest jednak tutaj to, iż o ile do wszelkich innych materiałów z których wykonane są spodnie możesz zakładać marynarkę sztruksową, to nigdy nie mieszaj takiej marynarki z jeansem. Te dwa materiały do siebie nie pasują. Jeżeli Twoja marynarka ma prążki, kratkę, czy też inny wzorek, to spodnie muszą być gładkie lub mieć taki sam deseń. I na odwrót.

Czas na męską koszulę

Koszul męskich na rynku jest teraz całe zatrzęsienie. Są koszule typu sportowego, elegancka koszula do garnituru, koszule typu Slim i wiele innych. Pamiętaj jednak, że jeśli Twój garnitur ma jakiś wzorek, to koszula musi być idealnie gładka. Krawat może motywem nawiązywać do wzorku z garnituru. Jeżeli zaś garnitur jest gładki, to możesz pozwolić sobie na koszulę we wzorki, ale wówczas krawat musi być jednolity. Inaczej jest troszeczkę z marynarkami, bo do marynarek pasują różne typy koszul od eleganckich po sportowe, ale też unikaj mieszania wzorów. Pamiętaj, że wszystko musi mieć swój smaczek i urok.

Jakie buty?

Buty czarne pasują niemalże do wszystkiego. Z pewnością założysz je do szarego i niebieskiego garnituru, czy też marynarek lub jeansów. Do marynarek też możesz ubrać eleganckie buty wykonane troszeczkę w sportowym stylu. Z pewnością daruj sobie trampki, czy też adidasy. To zdecydowanie odpada. Chyba, że masz sportową marynarkę, koszulę i jeansy, wtedy możesz zrobić odstępstwo od reguły, ale tylko w sezonie wiosna – lato. Zima daruj sobie takie eksperymenty.

Może na początku wyda Ci się to wszystko trochę pogmatwane i niezrozumiałe, że ktoś coś wymyślił i Ty musisz się tak ubierać, ale z czasem przyzwyczaisz się do tych obowiązujących kanonów, jeśli chodzi o dress code w pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *