Szybka wysyłka ze sklepu internetowego? Wybierz e-płatności!

komputer

Zakupy w sklepach internetowych doceniamy przede wszystkim ze względu na szeroki wybór oraz przystępne ceny. Jednak tym, za czym nie przepadamy, jest długi oczekiwanie na przesyłkę. Możemy jednak przyspieszyć jej otrzymanie, gdy wybierzemy odpowiednią formę płatności.

Każdy, kto rozpoczynał zakupy on-line ponad dekadę temu, na pewno pamięta, że opcje płatności były wtedy ograniczone. Mogliśmy zapłacić przelewem z banku albo przy odbiorze u listonosza. Przelew z banku nie był jednak tak prosty w wykonaniu, ponieważ nie każdy bank dawał możliwość korzystania z serwisów transakcyjnych on-line w celu wykonania przelewu. Wtedy w celu wykonania wpłaty trzeba było udać się do placówki bankowej lub zrobić to na poczcie.

Teraz jednak sytuacja jest już znacznie inna. Oczywiście, nadal możemy zapłacić w okienku w banku lub na poczcie, wykonać go z konta bankowego w internecie, wypisując blankiet on-line, albo wybrać przesyłkę pobraniową, ale do dyspozycji mamy też znacznie wygodniejsze, bezpieczniejsze i szybsze metody płatności. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na e-płatności, czyli płatności internetowe.

E-płatności pozwalają nam na łatwiejsze wykonanie zapłaty przelewem z własnego konta. W porównaniu do zwykłego przelewu płatności te wykonujemy za pośrednictwem operatora płatności on-line, który przekazuje następnie pieniądze do sprzedającego. Aktualnie coraz więcej sklepów internetowych wprowadza e-płatności. Dla klientów to duży plus – mogą płacić jeszcze wygodniej, a dzięki temu, że informacja o przelewie natychmiast dociera do odbiorcy, może zacząć realizacje zamówienia praktycznie od razu.

W celu skorzystania z takiej formy płatności wybieramy opcję płatności internetowych i swój bank. Potem jesteśmy przenoszeni na stronę operatora systemu płatności. Nie musimy wypełniać formularza przelewu, ponieważ jest on uzupełniany automatycznie. Musimy tylko sprawdzić dane oraz potwierdzić płatność kodem SMS czy inną formą autoryzacji w naszym banku. To wszystko – pieniądze trafiają do kupującego szybko, nawet wtedy, gdy zrobiliśmy przelew międzybankowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *