Kolokacja serwerów – do czego służy?

serwer7 (1)

Kolokację serwerów oferują zewnętrzne firmy z branży IT, które dysponują miejscem do przechowywania macierzy dysków należących do klientów. Tworzone są specjalne serwerownie, w których znajdują się miejsca przeznaczone do przechowywania serwerów.

Gdzie przechowywane są serwery?

Serwery przechowywane są przede wszystkim w specjalnych szafkach, które chronią dane przed wilgocią i innymi czynnikami mogącymi je zniszczyć. Takie rozwiązanie jest bardzo dogodne dla firm dysponujących ograniczoną przestrzenią lub niemających własnego biura. Trzeba pamiętać, że serwery muszą być przechowywane w pomieszczeniach o określonych parametrach. Nie wszystkie firmy, szczególnie te małe, mogą takie warunki stworzyć. Dlatego kolokacja serwerów, z której można skorzystać praktycznie w każdym z miast, m.in. w Krakowie, zapewnia takie warunki.

Usługa na najwyższym poziomie

Kolokacje serwerów to usługi świadczone na najwyższym poziomie. Dzięki temu, że są oferowane przez specjalistów, serwery znajdują się w bezpiecznych, dostępnych i niezawodnych miejscach. Firma nie musi inwestować w dodatkową przestrzeń, aby zapewnić serwerom dogodne warunki. Może skorzystać z usług kolokacji, aby dane były bezpieczne.

Kolokacja jest także świetnym sposobem na utworzenie lokalizacji zapasowej danego systemu. Może to być zapasowe centrum danych. Gdyby na przykład lokal, w którym firma prowadzi działalność, spłonął, wszystkie jej dane będą bezpieczne. Będą znajdowały się na zewnętrznych serwerach, do których właściciel firmy będzie miał łatwy dostęp. Aby jednak z takiej oferty skorzystać, firma musi mieć własne urządzenia IT, co może generować dodatkowe koszty. Dla dużych przedsiębiortw nie będzie to jednak stanowiło większego problemu. W końcu bezpieczeństwo danych jest najważniejsze.

Usługa kolokacji to obecnie bardzo korzystne i atrakcyjne rozwiązanie, z którego korzysta wiele firm działających na polskim rynku, zarówno duże, jak i małe podmioty gospodarcze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *