Kontener socjalny, skoro może być biurem to czy również – domem?

Coraz więcej słychać na temat lokalnych firm, które starają się, aby domy kontenerowe były preferowaną opcją dla potencjalnych właścicieli domów.

„Do tej pory mieliśmy jednego klienta i jest on bardzo zadowolony ze swojego domu. Otrzymujemy również prośby z innych miejsc, więc wkrótce kontenery socjalne mogą stać się standardowym rozwiązaniem” powiedziała Sylwia Radeczko, kierownik jednej z firm zajmujących się taką konwersją.

Domy kontenerowe są dokładnie tym, co mówi nazwa – są to domy wykonane ze stalowych kontenerów transportowych, które są zwykle używane do przechowywania przedmiotów lub używane do przewozu towarów na statkach, pociągach i ciężarówkach.

Kontenery są już używane jako:

  • biura
  • sklepy
  • sale lekcyjne

Ale pani Sylwia dodaje: „Naprawdę chcemy, żeby domy kontenerowe stały się częścią kultury, ponieważ jest to opcja bardzo przystępna cenowo i może być bardzo modna, ponieważ różne osoby wybierają różne wykończenia. Można nawet uzyskać kilku piętrowe!

Każdy dom będzie odpowiednio wentylowany oknami itd. ściany są również izolowane, dzięki czemu będą się bardzo dobrze ochładzać. Są jak domy znane z ogólnych standardów, ale po prostu dużo tańsze.

Kontenery socjalne – oszczędność pieniędzy

Można powiedzieć, że domy kontenerowe są często sprzedawane jako przyjazne dla środowiska, ponieważ mówi się, że są wykonane ze zużytych pojemników, dzięki czemu oszczędza się zasoby metali.

okna koszalinCzas budowy jest naprawdę krótszy niż to, czego zwykły betonowy dom, ponieważ kontener socjalny sprawia że dom jest już prefabrykowany. Ponadto można go przenosić z jednego miejsca na drugie, więc jeśli został zbudowany na dzierżawionej nieruchomości, właściciel może go zabrać za każdym razem, gdy się chce przenieść w inne miejsce.

Oprócz trendów, warto dodać, że posiadanie kontenera pozwala właścicielowi zaoszczędzić dużo pieniędzy w porównaniu ze zwykłą konstrukcją betonową. Typowa kawalerka z sypialnią, łazienką i kuchnią może kosztować o dużo mniej niż to, co jest nam znane z tradycyjnych konstrukcji. Tym samym taka opcja jest idealna dla młodych profesjonalistów.

Firmy, które chciały z tego korzystać zasięgały też porady w straży pożarnej i strażacy potwierdzili, że sam kontener nie stanowi zagrożenia pożarowego ani nie stanowi jakiegokolwiek zagrożenia, ale wiele uwagi należy poświęcić podczas wykonywania izolacji.

Sam kontener nie byłby zbyt ryzykowny, jednak to, co mogą wykorzystać wewnątrz, w zakresie izolacji i wszystkich tych rzeczy, które mogłyby stanowić jeden to już nieco inny temat. To jest coś, czemu każda firma musi przyjrzeć się i dowiedzieć się, czego używają (potencjalni właściciele domów) do izolacji i innych aspektów konstrukcyjnych. Jednak ta kwestia jest łatwa do rozwiązania i nie powinna stanowić żadnej, nawet najmniejszej przeszkody która mogłaby stanąć na drodze do ekspansji na szerokie rynki takiego kontenera socjalnego z wszystkimi jego możliwościami – warto to wziąć pod uwagę.

Więcej informacji na temat kontenerów znajdziesz tutaj: ecocontainers.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *