Koszmar sprzątania po remoncie

Remont lub budowa własnego domu jest jedną z najpiękniejszych chwil w naszym życiu. Niestety, marzenie o pięknym wnętrzu szybko może przerodzić się w koszmar. Wystarczy, że zobaczymy, ile sprzątania czeka nas po ekipie budowlanej. Co jest najtrudniejsze do usunięcia i jak sobie z tym radzić?

Zarówno prace remontowe, jak i budowlane mogą przebiegać w różnym tempie. O tym wie każdy z nas. Wiele zależy od tego jaką ekipę zaangażujemy do działań. Również od tego zależy to, w jakim stanie pozostanie później nasze mieszkanie/dom. Nieliczne firmy dokładnie po sobie sprzątają. Na ogół jednak zostawiają to swoim zleceniodawcom, wybierając jedynie „ogarnięcie” wnętrza. Jak zmierzyć się z wyzwaniem? Przede wszystkim musimy zrobić rekonesans.

Największym problemem, jeśli chodzi o sprzątanie pobudowlaneWrocław po remoncie najczęściej jest pył. Mowa o pozostałościach po wyrównywaniu ścian. Drobinki gipsu dostaną się wszędzie. W każdy zakamarek mieszkania. Większość osób najpierw zamiata, następnie odkurza i myje podłogi. Wszystko wygląda z początku pięknie i przekonująco. Gdy jednak podłoga wyschnie, ponownie pojawiają się na niej nieestetyczne białe plamy, smugi i zacieki. Powtarzamy więc czynność, z nadzieją, że tym razem będzie lepiej… i tak kolejny raz, i kolejny…

Kolejną bolączką osób, które wyremontowały mieszkanie lub wybudowały dom jest stan okien. Ekipy zajmujące się wykończeniówką najczęściej zdejmują folie ochronne. I aż chciałoby się zapytać: komu one przeszkadzają? Szczególnie, w chwili, w której orientujemy się, że szyby zostały ozdobione niewielkimi kroplami gipsu szpachlowego. Usuwanie go jest dość trudne. Musimy albo delikatnie i ostrożnie zeskrobać go, np. czystą szpachelką, albo zastosować metodę „na mokro” – wilgotną szmatką z płynem.

Jeśli prace toczyły się w łazience albo w kuchni, przed nami jeszcze jedno wyzwanie – trzeba doprowadzić kafelki to błysku. W tym skutecznie przeszkadzać nam mogą plamy oraz smugi po fudze lub kleju. Na usunięcie ich znowu potrzebna jest cierpliwość, energia, czas i sporo wody z detergentem.

Może się tym zająć też firma sprzątająca Wrocław. Takim ekspertem w tej dziedzinie jest właśnie Bryliant. Słynie głównie z gruntownych porządków we Wrocławskich firmach, sklepach i biurowcach. W zakres usług wchodzi dbanie o porządek na terenach wspólnot mieszkaniowych, sprzątanie w prywatnych mieszkaniach oraz domach, a także sprzątanie po remoncie Wrocław. Profesjonaliści przy użyciu sprawdzonych detergentów oraz narzędzi szybko uporają się z brudem, a my będziemy mogli przejść do urządzania naszej przestrzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *