Które sklepy notowały znaczne wzrosty sprzedaży w 2018r – badamy rynek

Rok 2018 był bardzo dobry i rentowny dla sklepów z różnych branż. Szczególnie dobrze radziły sobie przede wszystkim sklepy internetowe, które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród osób, które robią zakupy zarówno te codzienne, jak i te, które robi się raz na kilka miesięcy czy lat.

Sklepy internetowe nieustannie notują wzrosty, co jest związane z upodobaniami i zwyczajami użytkowników internetu. Wiele osób woli robić zakupy online niż w sklepach tradycyjnych. Powodów jest co najmniej kilka. W sklepach internetowych wybór jest o wiele większy niż w zwykłych, stacjonarnych sklepach. Co więcej, można bez problemu zrobić zakupy w sklepie nawet na drugim końcu kraju czy za granicą. Warto też wspomnieć o tym, że zakupy w sklepach internetowych są sporo tańsze nawet wtedy, jeśli doliczymy koszty przesyłki. Bardzo dobrze radzą sobie też te firmy, które jednocześnie stawiają na działalność stacjonarną i w internecie. Dzięki temu można dotrzeć do różnych grup konsumentów, a co za tym idzie, niejako zwielokrotnić dochody.

Branża zdrowia i urody

Wśród sklepów, które w ubiegłym roku zanotowały naprawdę spory wzrost, są te, które mają w sprzedaży suplementy diety, zdrową żywność, sprzęt sportowy, ubranie i odzież do uprawiania poszczególnych dyscyplin sportowych. Zapotrzebowanie na tego rodzaju produkty związane jest przede wszystkim z modą na ekologię, zdrowy tryb życia i aktywne spędzanie wolnego czasu. Oczywiście, bardzo ważne jest aby asortyment w sklepie był naprawdę wysokiej jakości, trwały i wytrzymały. Konsumenci są już bowiem mocno zmęczeni i rozczarowani tanią chińszczyzną, która zalewa nas z każdej strony. W cenie są więc przede wszystkim produkty doskonale zaprojektowane i wykonane, solidne, wytrzymałe i z dobrą gwarancją. Najlepiej radziły sobie i radzą te sklepy, które mają dobry asortyment, z którego użytkownicy są zadowoleni nie tylko od razu po zakupach, ale również w perspektywie długoterminowej.

Niszowe sklepy internetowe

W minionym roku dobrze i prężnie działały także sklepy, które działają w dosyć niszowych i unikalnych branżach. Jedną z nich jest na pewno sprzedaż dewocjonaliów. Do niedawna sklepy z dewocjonaliami były niewielkimi, przykościelnymi sklepikami, obecnie jednak, po wejściu do sieci, dewocjonalia można sprzedawać na całkiem sporą skalę. Co więcej, można je również reklamować na wielu różnych portalach czy forach internetowych. Wystarczy wejść na https://godly.com lub na inny portal internetowy, aby znaleźć sporo klepów, w których można zrobić zakupy na chrzest, komunię, ślub czy inne kościelne okazje. Kupując dewocjonalia w sieci można mieć pewność, że mamy do wyboru spory asortyment, a przy tym kupimy produkty zdecydowanie taniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *