Różnorodność opcji druku dla biznesu – na co zwrócić uwagę?

Nawet jeśli większość komunikacji biznesowej odbywa się za pośrednictwem telefonów i poczty e-mail w dzisiejszych czasach, nadal istnieje potrzeba, aby ważne dokumenty i obrazy miały fizyczną postać. Dlatego, choć skromna drukarka jest jednym z najbardziej podstawowych elementów wyposażenia każdej firmy.

Ale z niesamowitą różnorodnością dostępnych drukarek z wbudowanymi wszystkimi rodzajami funkcji, skąd masz wiedzieć, która z nich najlepiej uzupełni Twój biznes? Aby pomóc Ci podjąć bardziej świadomą decyzję, oto lista rzeczy, które powinieneś rozważyć planując zakup nowej drukarki dla swojej firmy.

Określ swoje wymagania dotyczące drukowania

Od prostych modeli monochromatycznych po modele drukujące zdjęcia w jakości fotograficznej, dostępne są różne drukarki dostosowane do różnych rodzajów drukowania.

Istnieją drukarki dostosowane do drukowania zdjęć, z których Canon zdaje się być najbardziej popularną marką ze względu na zaawansowaną technologię obrazowania. Na przykład posiada drukarkę, która korzysta ze specjalnej technologii do tworzenia zdjęć o wysokiej jakości na zwykłym papierze.

Jeśli drukujesz głównie dokumenty z dużą ilością tekstu, możesz zainwestować w solidną monochromatyczną drukarkę laserową lub kolorową drukarkę laserową dla różnych treści, uzupełniając ten wybór o tonery z http://www.tusze-sklep.pl/tonery-i-tusze-do-drukarek. Istnieją również przenośne drukarki fotograficzne odpowiednie dla firm znajdujących się ciągle w podróży.

Zaoszczędź przestrzeń i pieniądze za pomocą all-in-one

Jeśli nie masz luksusu przestrzeni lub budżetu, dobrze jest wybrać drukarki wielofunkcyjne, które mogą to wszystko zrobić. Takie serie drukarek atramentowych i drukarek laserowych umożliwiają:

  • drukowanie

  • skanowanie

  • faksowanie

  • drukowanie dwustronne

  • drukowanie na różnych formatach papieru

Uzyskanie drukarki wielozadaniowej oznacza zmaksymalizowanie zasobów dzięki szybszemu wykonywaniu większej liczby małych zadań z jednego komputera. Najlepsze jest to, że w dzisiejszych czasach all-in-one są bardzo przystępne, więc nie musisz martwić się o większy wydatek.

Ogranicz czas oczekiwania

Jeśli Twoja firma wymaga drukowania dużej ilości dokumentów o dużej gramaturze, wybierz drukarkę, która może drukować do 40 stron na minutę.

Inne drukarki mogą automatycznie sortować dokumenty, wykorzystując ich wejściową i wyjściową pojemność podajnika papieru. W przypadku dokumentów niezbędnych do drukowania podczas podróży służbowych również na dzisiejszym rynku znajdzie się wiele ciekawych opcji z minimalnym czasem rozgrzewania, których czas wydruku wynosi zaledwie kilka sekund.

Szukaj funkcji biznesowych

Udostępnianie drukarek za pośrednictwem sieci biurowej umożliwia zmniejszenie liczby drukarek, których potrzebuje Twoja firma. Aby to zrobić, drukarka musi być w stanie bezproblemowo połączyć się z biurową siecią LAN lub działać bezprzewodowo.

Jest to również koniecznością podczas przetwarzania dokumentów o charakterze poufnym. Wiele drukarek można zaprogramować tak, aby wymagały haseł w celu uzyskania dostępu do plików.

1 komentarz

  1. Bartek pisze:

    Różnorodność to rozwój, bez wyboró produktów mamy monoplistę co nie służy ani rynkowi ani rozwojowi. Uważam, że dobrze jest gdy możemy wybierać wśród dziesiątek zamienników i każdy zdecyduje czy woli dopłacić do droższej marki czy drukować tonerem za grosze. Ostatnio trafiłem na taką stronę z tonerami http://www.tonerbox.pl/ i nawet nie sądziełm, że jest tyle marek tonerów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *