Luksusowe wnętrze – o co w tym tak naprawdę chodzi?

Jeśli wierzysz, że esencja luksusu jest zawarta w kupnie najdroższej sofy lub kolekcjonowaniu najrzadszych oryginalnych dzieł sztuki, ten artykuł pomoże poprawić te pomysły. Prawdziwie luksusowe życie nigdy nie tak naprawdę nie jest czymś nabytym. Jest to proces organiczny, rozpoczynający się jako nasienie głęboko w duszy i kwitnący poprzez nasze wybory stylu życia.

input-3728350_960_720

Traktuj luksusowy projekt domu jako podróż, a nie produkt, kieruj się tymi luksusowymi projektami wnętrz, a Twoja przestrzeń życiowa na zawsze zabłyśnie rzadkim i autentycznym światłem., z jakiego słynie każde naprawdę luksusowe wnętrze rezydencji.

1) Przygotuj bazę

Największą przeszkodą w podejmowaniu przez większość ludzi próby stworzenia luksusowego domu są śmieci, które gromadzą się z czasem. Dlatego pierwszym krokiem tej podróży jest bezwzględne pozbycie się wszystkiego, co zbędne.

Na koniec, wszystko, co powinno ci pozostać, to praktyczne potrzeby codziennego życia i kilka rzeczy, które najbardziej ci odpowiadają (albo dlatego, że są częścią twojej osobistej historii, albo twojej autentycznej osobowości).

Jeśli kiedykolwiek oglądałeś programy telewizyjne o kompulsywnych zbieraczach, zrozumiesz, że twoje rzeczy to zawiłości związane z twoim poczuciem samego siebie. Kiedy cierpimy, trzymamy się czegoś o w tym utknęliśmy. Nigdy nie możemy żyć luksusowym życiem wolności, dopóki nie nauczymy się odejść od przeszłości.

2) Przekształcanie technologii na swoją korzyść

Co technologia ma wspólnego z luksusem? Nie jest to ogromna ilość powiązań, ale jeśli nie chcesz żyć jak przed wiekami, jest to niezbędna część infrastruktury Twojego domu.

balustrady ze stali kelmetZ biegiem czasu nauczyliśmy się ukrywać i budować wokół instalacji wodno-kanalizacyjnych i domowych przewodów, ale wciąż uczymy się integrować elektronikę, taką jak telewizory, routery i konsole do gier w naszych domach. Tematy te idą w dobrym kierunku z kreacjami, takimi jak bezprzewodowe podstawki ładujące (jak widać w najnowszych wydaniach Apple iPhone). Istnieje również wiele sposobów na ukrywanie i zakrywanie kabli oraz łączenie urządzeń takich jak telewizory z otoczeniem. Nawet wybór koloru i stylu urządzeń mobilnych i akcesoriów pomoże im raczej wtopić się, tak by nie zepsuć ogólnego efektu wystroju.

Najłatwiej jest uporać się z technologią, gdy masz w pełni zdemontowaną przestrzeń, więc zajmij się tym na jak najwcześniejszym etapie.

3) Tantra tekstury

Teraz czas przejść do części kreatywnej. Zabawa z kolorem, teksturą i kształtem, pozwala uzyskać pożądany efekt. Już naprawdę wiele zostało napisane na temat kolorów, my w tym miejscu zalecamy by skupić się na fakturze i kształcie.

Sanskryckie słowo tantra ma konotacje seksualne, ale dosłownie opiera się na słowie “tan”, co w szerokim znaczeniu oznacza “zespalanie”. Tekstura tkanin ma istotny wpływ na naszą podświadomość i jest wykorzystywana w najbardziej luksusowych domach .

Zatem Ty również baw się miękkością aksamitu, lekkością pióra, ziarnistością ziemi, jasnością metalu i zmysłowym urokiem wysokiej jakości skóry. Tekstura pomaga stworzyć poczucie głębi projektu i Ty również możesz skorzystać z tej mocy, a jeśli czujesz że nie posiadasz wystarczającej wiedzy bądź wyczucia zawsze możesz zgłosić się po pomoc do profesjonalistów: http://luksusowe-wnetrza.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *