Jak stworzyć najlepszy piknik firmowy w historii?

Twój szef poprosił Cię o zorganizowanie tegorocznego wydarzenia dla pracowników. Gratulacje – to wyróżnienie. Ponieważ jesteś już w branży od jakiegoś czasu, wiesz, że niektóre z minionych firmowych imprez były niesamowitą zabawą, podczas gdy inne były w najlepszym wypadku – zostały zapominane.

picnic-1208229_960_720

Ale wiesz również, że świetnym sposobem na motywowanie i angażowanie pracowników jest zaproszenie ich do wzięcia udziału w specjalnym wydarzeniu. To dlatego, że udane pikniki firmowe i inne imprezy łączą pracowników i tworzą poczucie swojskości.

Jak więc stworzyć najlepszy piknik firmowy w historii? Oto kilka sugestii:

Zacznij od celów.

Upewnij się, że jasno widzisz pożądane wyniki wydarzenia. Docenienie pracowników za ciężką pracę? Chcesz pomóc nowym pracownikom lepiej poznać swoich kolegów? Zwiększyć morale? Po prostu dobrze się bawić? Nie ma złych odpowiedzi, ale zrozumienie celów pomoże ci zaprojektować wydarzenie, i je osiągnąć.

Zdecyduj, kto będzie uczestniczyć.

Czasami organizacje mają tradycje (zawsze zapraszają rodziny lub nigdy tego nie robią), ale często lista uczestników jest warta zbadania, aby upewnić się, że jesteś na dobrej drodze. Czy twoje wydarzenie powinno być związane tylko z personelem, czy też należy uwzględnić małżonków i dzieci? A co z emerytami? Czy powinieneś zaprosić osoby, z którymi masz bliskie relacje, takie jak sprzedawcy / partnerzy?

Utwórz zespół do organizacji.

Kiedy grupa pracowników ma głos w procesie podejmowania decyzji, bardziej prawdopodobne jest, że uzyskasz wpisowe i stworzysz wydarzenie, podczas którego wszyscy będą naprawdę dobrze się bawić. Zespół może po prostu doradzić lub członkowie mogą zakasać rękawy i zaplanować każdy aspekt imprezy, od wyboru miejsca do wysyłania zaproszeń. Członkowie zespołu mogą również odegrać rolę w organizacji wydarzenia w wielkim dniu i upewnić się, że wszystko idzie gładko.

Zatrudnij profesjonalistę.

Jeśli nie możesz rekrutować pomocników z wewnątrz firmy i / lub wszyscy są bardzo zajęci i / lub praca jest zbyt przytłaczająca, sprawdź, czy możesz uzyskać zgodę na angażowanie profesjonalnego planisty. Zapytaj o rekomendacje planistów, którzy specjalizują się w wydarzeniach takich jak to, które rozważasz. Nadal będziesz musiał podejmować decyzje, ale większość prac zostanie podjęta przez osobę lub firmę, którą zatrudniasz.

Użyj elementu zaskoczenia.

Fajną częścią zabawy każdego wydarzenia jest to, że tylko niewielka grupa ludzi wie, dokładnie to będzie wyglądać. Dla wszystkich innych, takie doświadczenie jest całkowitym zaskoczeniem. Ludzie próbują zgadnąć – wodny paintball? Puchary za konkursy sportowe? Super jest, gdy jest się w stanie utrzymać napięcie, dopóki nie wyruszy się na imprezę.

Utwórz motyw.

Nie zawsze potrzebujesz motywu na swoje wydarzenie, ale z pewnością możesz dodać go dla zabawy. Apokalipsa zombie? A co powiesz na Star Trek / Star Wars? Czy filmy Disneya?

Wybierz interesujące miejsce.

Po wybraniu miejsca, dużo łatwiej będzie zorganizować każde inne działania. Np. można zorganizować letnią imprezę w parku miejskim, który ma zoo, karuzelę, plac zabaw i tym podobne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *